Press "Enter" to skip to content

Bukareszt – stolica Rumunii doskonałym miejscem na krótkie wypady, przekonaj się sam, iż dobrze tutaj przyjechać

admin 0
Podróże są konikiem, jaki bezapelacyjnie wciąga. Przecież dużo lepiej jest zwiedzić kolejne państwa, próbować nowych potraw, podziwiać fenomenalne zabytki i poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy okazji się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli nieustannie siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.

Dobrze co miesiąc oszczędzać sobie sumę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na opłacalną cenę przelotu albo podróży. A takim miastem, które idealnie nadaje się na parodniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas urzeknie?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko to miasto z kontrastami, które wciąga wraz z każdym krokiem, bowiem nieprzerwanie chcemy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co dostrzeżesz już z okien samolotu, przyciąga pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to wiele zabytków, jakie z pewnością warto jest dodać na swoją listę godnych zobaczenia miejsc w wskazanym mieście (dowiedź się więcej). W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są rzeczywiście przepięknie zdobione, a także cudowne parki, w jakich możemy rozprężyć się podczas zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Zwłaszcza znanym parkiem jest Park Herastrau.

Odkryj inne podobne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie medycyna sportowa kraków.

To piękna, barwna część miasta, w której możemy korzystać z darmowej bądź płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do którego warto się wybrać, jeśli pozwala nam na to czas. Kluczowym punktem miasta jest plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z którego warto jest zacząć zwiedzanie, aby później wyruszyć dalej (wejdź na tę stronę). Niewątpliwie trzeba zobaczyć także Pałac Parlamentarny oraz Pałac Królewski, o jakim najpierw dobrze trochę poczytać, bowiem jego historia jest niesłychanie interesująca. Obecnie w Pałacu ulokowane jest Narodowe Muzeum Sztuki, w którym można podziwiać dzieła rumuńskie.

Gdy przyjedziemy z Bukaresztu, można obrać następny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka oraz łagodna, toteż nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są także doskonałe do zwiedzania, a i bilety są zdecydowanie tańsze, zatem warto śledzić oferty i już zaplanować następną wycieczkę.