Press "Enter" to skip to content

Cieszące się największą popularnością miasta wczasowe w naszym kraju

admin 0
Wybierając się na urlop w południowej Polsce do dyspozycji będzie sporo interesujących miejsc. Po pierwsze ten region Polski przyciąga miłośników górskich wycieczek, a w zimie jazdy na nartach i snowboardzie. Zaczynając od samego wschodu są Bieszczady, tajemnicze, dzikie i nieokiełznane.

Istebna

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Tam można zniknąć na kilka dni daleko od cywilizacji i w tym okresie nie spotkać żadnego turysty na szlakach. Jadąc na zachód ilość urlopowiczów wyraźnie wzrasta, maksimum mając w centrum Tatr to znaczy Zakopanym. Niezwykle popularne wśród wczasowiczów są regiony Starego i Nowego Sącza, do często wybieranych miejscowości z tego regionu należą Muszyna, Piwniczna i Krynica.

Ten serwis internetowy romantyczny hotel na mazurach ma fascynujące informacje na prezentowany temat, więc, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Stolica Tatr jest pełne turystów przez cały sezon, czy w lecie czy w zimie knajpy i restauracje są pełne ludzi, a na Kasprowy Wierch ustawiają się kolejki.

Zakopane jest najpopularniejszą miejscowością w Tatrach, ale spora część wczasowiczów woli się zatrzymać przykładowo w Kościelisku albo Bukowinie Tatrzańskiej, ceny noclegów są w tych miejscowościach dużo niższe, a odpocząć można tak samo.

Wrocław

Autor: M. Wierzbowy
Źródło: M. Wierzbowy

Następnym cieszącym się popularnością regionem przesuwając się na zachód jest Beskid Żywiecki. Niewielkie góry, ogromna ilość zieleni i przede wszystkim duża liczba rozrywek dla najmłodszych będą przyciągać w ten rejon kraju wiele rodzin. Chętnie odwiedzanymi miastami, gdzie wypoczywają turyści, są Żywiec, Wisła i Szczyrk, ale w trakcie sezonu są one drogie i pełne ludzi.

Dużo korzystniej zatrzymać się będzie w niewielkim oddaleniu od najczęściej wybieranych miejsc, i tu na przykład godną odwiedzenia może być Isdebna, położona na skraju Krajobrazowego Parku tuż przy samej granicy z Czechami.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej (http://www.primaveraspa.pl/) danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Cisza, spokój i niewysokie ceny to główne zalety tej niewielkiej lecz uroczej miejscowości.

Następne znane i lubiane góry to Karkonosze, leżące już w pobliżu zachodniej granicy, w nich z kolei wczasowicze bardzo chętnie wybierają Karpacz, Szklarską Porębę albo Bystrzycę Kłodzką. Będąc w tamtej okolicy warto zboczyć trochę na północ i zwiedzić Wrocław, miasto to ma ogrom atrakcji do zaproponowania dla wszystkich, nie będą się w nim nudzić dzieci, a i dorośli bez problemów mogą znaleźć wiele ciekawych zajęć.