Press "Enter" to skip to content

Cieszące się największą popularnością miasta wczasowe w naszym kraju

admin 0
Wybierając się na urlop w południowej Polsce do dyspozycji będzie sporo interesujących miejsc. Po pierwsze ten region Polski przyciąga miłośników górskich wycieczek, a w zimie jazdy na nartach i snowboardzie. Zaczynając od samego wschodu są Bieszczady, tajemnicze, dzikie i nieokiełznane.

Istebna

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Tam można zniknąć na kilka dni daleko od cywilizacji i w tym okresie nie spotkać żadnego turysty na szlakach. Jadąc na zachód ilość urlopowiczów wyraźnie wzrasta, maksimum mając w centrum Tatr to znaczy Zakopanym. Niezwykle popularne wśród wczasowiczów są regiony Starego i Nowego Sącza, do często wybieranych miejscowości z tego regionu należą Muszyna, Piwniczna i Krynica. Stolica Tatr jest pełne turystów przez cały sezon, czy w lecie czy w zimie knajpy i restauracje są pełne ludzi, a na Kasprowy Wierch ustawiają się kolejki.

Zakopane jest najpopularniejszą miejscowością w Tatrach, ale spora część wczasowiczów woli się zatrzymać przykładowo w Kościelisku albo Bukowinie Tatrzańskiej, ceny noclegów są w tych miejscowościach dużo niższe, a odpocząć można tak samo.

Wrocław

Autor: M. Wierzbowy
Źródło: M. Wierzbowy

Następnym cieszącym się popularnością regionem przesuwając się na zachód jest Beskid Żywiecki. Niewielkie góry, ogromna ilość zieleni i przede wszystkim duża liczba rozrywek dla najmłodszych będą przyciągać w ten rejon kraju wiele rodzin. Chętnie odwiedzanymi miastami, gdzie wypoczywają turyści, są Żywiec, Wisła i Szczyrk, ale w trakcie sezonu są one drogie i pełne ludzi.

Dużo korzystniej zatrzymać się będzie w niewielkim oddaleniu od najczęściej wybieranych miejsc, i tu na przykład godną odwiedzenia może być Isdebna, położona na skraju Krajobrazowego Parku tuż przy samej granicy z Czechami.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej (http://www.primaveraspa.pl/) danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

Cisza, spokój i niewysokie ceny to główne zalety tej niewielkiej lecz uroczej miejscowości.

Następne znane i lubiane góry to Karkonosze, leżące już w pobliżu zachodniej granicy, w nich z kolei wczasowicze bardzo chętnie wybierają Karpacz, Szklarską Porębę albo Bystrzycę Kłodzką. Będąc w tamtej okolicy warto zboczyć trochę na północ i zwiedzić Wrocław, miasto to ma ogrom atrakcji do zaproponowania dla wszystkich, nie będą się w nim nudzić dzieci, a i dorośli bez problemów mogą znaleźć wiele ciekawych zajęć.