Press "Enter" to skip to content

Co można wykonać, jeśli mówca nie może dotrzeć na konferencję?

admin 0
Żeby być specjalistą w jakimś zawodzie, nie starczy wyłącznie skończyć studia magisterskie na konkretnym kierunku. Swoją wiedzę należy regularnie powiększać, ponieważ rozwój technologii powoduje, że ciągle powstają nowe wynalazki.

rozwój

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też należałoby uczestniczyć w różnorodnego typu szkoleniach czy też konferencjach.
konferencje

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com
Pewny problem mogą mieć osoby, które nie mogłyby w danym czasie dojechać do miejsca, w którym przeprowadzana jest konferencja. Na szczęście obecnie, w dużej mierze właśnie dzięki rozwojowi technologii możliwa byłaby zdalna obecność na tego typu wydarzeniu. Jest to też znakomity sposób dla prelegentów, którzy mogą posiadać zbyt wiele obowiązków, aby móc przyjechać w konkretne miejsce, albo zwyczajnie koszty sprowadzenia takiej osoby są zbyt duże. Przeprowadzane w ten sposób konferencje nie różnią się za bardzo od tych tradycyjnych. Największą różnicą jest to, że na środku sceny nie stoi mównica, tylko dużej wielkości monitor. Takie rozwiązanie jest też idealnym wyjściem w wypadku różnorodnego typu sytuacji losowych, do których można zaliczać chociażby odwołany lot (choćby z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych).
Co ciekawe, w dzisiejszych czasach, aby zorganizować taką prowizoryczną konferencję wystarczyłaby jedynie kamera, która znajduje się w każdym komputerze. Ktoś mógłby stwierdzić, że przecież można zarejestrować jakiś wykład, a później go wyświetlić.

Zgłąb dokładniej omawianą problematykę i zobacz treść (https://kancelariamdb.pl/podzial-majatku-bydgoszcz/). Są tam pokrewne artykuły, zatem zapewne znajdziesz dla siebie coś wartościowego.

Sęk w tym, że konferencje, które są przeprowadzane na żywo, proponują możliwość interakcji, czyli zadawania własnych pytań na żywo.

Połączenie takich transmisji z czynnościami social-marketingowymi także byłoby niezwykle trafionym rozwiązaniem. Jest to możliwość otrzymania informacji zwrotnej od uczestników takich konferencji. Można by przykładowo organizować konkursy z nagrodami.