Press "Enter" to skip to content

Co obecnie mają do dyspozycji obecnie rowerzyści na naszych drogach.

admin 0
Miłośnicy jazdy na rowerze mają u nas coraz bardziej korzystne warunki do zajmowania się tym przyjemnym sportem. Wprawdzie dość daleko nam jeszcze do zachodnich krajów, w jakich rowerzyści są naprawdę dobrze traktowani, ale po latach zaniedbań nareszcie można zobaczyć duże zmiany.

W pierwszej kolejności w wielu dużych i małych miastach powstają specjalne wytyczone ścieżki i trasy rowerowe Kraków, na których można się bezpiecznie poruszać na jednośladzie – całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. To właśnie bezpieczeństwo powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru. Przy poziomie kultury naszych kierujących poruszanie się (polecamy również taxi warszawa) po ruchliwych ulicach jest zwyczajnie niebezpieczne, i sporo osób zwyczajnie się tego boi. Ścieżki rowerowe umożliwiają jazdę z daleka od samochodów, przez co nawet mniej doświadczone osoby mogą się tam czuć tam bezpiecznie.

włoskie uliczki

Autor: Paulyoung Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiększającą się ofertę na aktywne spędzanie wolnego czasu na rowerze mają także różne turystyczne rejony. W nich są wyznaczane odpowiednie trasy, biegnące mniej uczęszczanymi ulicami, które w wielu przypadkach odwiedzają najbardziej interesujące miejsca w danej okolicy. Są one dostosowane do różnych możliwości turystów, przez co można spędzić na siodełku cały urlop – całkiem pomocna strona, warto zajrzeć. Szlaki rowerowe w Polsce spotkać można w wielu miejscach, zarówno w górach, jak i nad morzem czy jeziorami.

W dynamiczny sposób rozwija się także rowerowa infrastruktura, powoli dochodząc do zachodnich standardów. W wielu miejscach zaczynają działać liczne rowerowe wypożyczalnie, dzięki czemu nawet wyjeżdżając na krótki urlop można skorzystać z takiej formy wypoczynku.