Press "Enter" to skip to content

Co proponuje Zakopane – nie tylko na narty

admin 0
W bieżącym roku odpoczynek każdego mogą okazać się inne niż zazwyczaj. Aby znaleźć idealny punkt podróży warto nie tylko przejrzeć wiele katalogów broszur, ale również zainteresować się silniej interesującymi rejonami kraju. Wolny czas,w którym można podjąć sporo interesujących i wciągających aktywności, zbliża się coraz szybciej. Wraz z wiosną zalecany jest przyjemny, aktywny odpoczynek przynoszący niesamowite wrażenia. Zapewnia to z pewnością Zakopane.

niebo w górach

Autor: Arnaud Abadie
Źródło: http://www.flickr.com

Z tej przyczyny wyśmienitym pomysłem jest rozważenie wyjazdu do tego najwyżej położonego miasta Polski.. Zamiast interesować się tylko obcymi państwami, może trzeba przynajmniej raz zaufać lokalnej faunie i florze i odwiedzić hotele u polskich gór, przykładowo u stóp Tatr.

Zakopane to niesamowite miejsce cechujące się unikalnym klimatem. Nie ma innego miejsca na świecie, w którym można w tym samym czasie ujrzeć tyle szlaków rowerowych u stóp najwyższych polskich gór, świeżego powietrza, bogatej fauny i flory. Zakopane nie bez powodu są chętnie doceniane przez turystów, a o osobliwości tego obszaru świadczy istnienie przykładowo Wielkiej Krokwi, gdzie odbywają się Mistrzostwa w Narciarstwie Klasycznym, a także Puchar Świata w skokach narciarskich.

Zakopane posiada ponadto niezapomniane krajobrazy, co czyni ją prawdziwym rajem nie jedynie dla amatorów wypoczynku, lecz także dla fotografów ,a także miłośników estetyki (Zakopane – pełna propozycja noclegów). Jeśli ktoś bierze pod uwagę opcję wyjazdu w Tatry, warto, aby wziął pod uwagę także ciekawą ten obszar, który ma u siebie silnie olbrzymią sieć hoteli i wysoce rozwiniętą bazę turystyczną. Podróż tam wynagradza każdego turystę przepięknymi widokami, które na niezwykle długo zapadną każdemu turyście w pamięć.

Każda osoba znajdzie tu coś wartościowego właśnie dla siebie. Zarówno amatorzy sportu, miłośnicy niezobowiązującego wypoczynku, osoby ceniące długie przygody z kulturą, czy przebogatą faunę i florę, nie będą rozczarowani wakacjami w tej niezwykłej lokalizacji, jaką jest Zakopane. Poza świetnymi warunkami przyrodniczymi miasto posiada barwną historię – to tam narodziła się kolebka Młodej Polski. Z pozoru niewielkie miasteczko posiada aż osiem muzeów i cztery galerie sztuki, gdzie można podziwiać dorobek Karola Szymanowskiego, Władysława Hasiora oraz liczne okazy przyrodnicze.

Niewątpliwie nie ma nic lepszego, niż czysta górska woda i orzeźwiające powietrze. Jest to intrygująca okazja do wypoczynku i jednocześnie kolejna zaleta wyjazdu w góry. Można także zobaczyć wiele interesujących miejsc. Sporo miejsc w polskich górach kryje w sobie bardzo ciekawe atrakcje turystyczne jak Zakopane, a jednocześnie wyjazdy na góry (sprawdź koniecznie akcesoria do wspinaczki górskiej) czy są o wiele tańsze, niż w przypadku Włoch. W ten sposób można cieszyć się w pełni wyprawą oraz podziwiać śliczne widoki, a także mieć sporo okazji do niezapomnianych spacerów, a także interesujących zabytków przyrodniczych.

Noclegi w Krakowie, noclegi w Zakopanem

Kraków. Bezustannie plasuje się w czołówce najczęściej zwiedzanych przez turystów miast w Europie. Pod względem historycznym, kulturowym i zabytkowym jedno z najcenniejszych miast w Europie. To ponadto miasto szczególnie rozwinięte pod względem gospodarki, miejsce inwestorów i biznesmenów. Kraków to nie tylko miasto turystyczne, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, kuszące inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy w interesach to warto pokusić się o takie noclegi w Krakowie, dzięki, którym wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo.

Usługi hotelarskie w związku z imponującą liczbą przyjezdnych napływających każdego dnia, a także cyklicznie organizowanymi, dużymi uroczystościami są tam na tak wysokim poziomie, że noc spędzona w mieście królów polskich nie stanowi już żadnego problemu. A dzięki wspaniałej obsłudze hotelowej będzie nad dane być ugoszczonym iście po królewsku. Jednak warto przedtem poważnie zastanowić się, jakiego miejsca noclegowego spodziewamy się, abyśmy niepotrzebnie nie przepłacali za apartament, czy wyżej wspomniany hotel. Przyjmijmy do wiadomości fakt, że w apartamencie chcemy spędzić część naszego czasu. Jednakże poczucie tego, że znajdujemy się w bardzo eleganckich warunkach jest oczywiście bardzo kluczowe, tym bardziej jeżeli jesteśmy np. w delegacji i zregenerowania sił na kolejny dzień.

Mniej zamożni turyści docenią bogatą ofertę miejsc noclegowych, jaka na nich czeka w poznańskich hostelach. Już od dwudziestu pięciu złotych mogą liczyć na miejsca do spania, dzięki czemu będą mogli przeznaczyć większą kwotę na poznanie miasta i jego uroczych terenów.

A jeśli już o okolicach mowa, to tylko 100 km dzieli nas z Krakowa do Zakopanego i zapierających dech w piersiach Tatr. Noclegi w Zakopanem odnajdziemy w mniej więcej takich samych cenach jak w Krakowie. Sprawdźmy sami, jak góralski folklor – przejawiający się w mowie, ubiorze i muzyce, kultywowany jest każdego dnia w domach rodzinnych, lokalach i na ulicach. Pospieszmy do pobliskiej karczmy, gdzie przy dźwiękach góralskiej muzyki skosztujemy nieco smakołyków tradycyjnej kuchni, która także jest niepowtarzalna i niedroga. Ciężko spędzić wczasy u podnóży Tatr bez wędzonego oscypka , którego smakować będziemy u podnóża Wielkiej Krokwi lub też moskoli na Krupówkach.