Press "Enter" to skip to content

Czy rozliczyć zeznanie podatkowe przez internet?

admin 0
Corocznie powinniśmy uzupełnić rozliczenie PIT, które potwierdza wysokość przychodów uzyskanych przez nas w ubiegłym roku. Bardzo ważne jest w tej sytuacji, żeby ten dokument oddać do urzędu we właściwym terminie.

Kalkulator, formularz

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
I chociaż praktycznie wszyscy dorośli ludzie są zobligowani do przedstawienia rozliczenia PIT, to jednak bardzo często narzekamy na ten obowiązek. Odstrasza nas nie tylko sama konieczność wypełniania dokumentu, lecz również stanie w kolejkach w urzędzie by dostarczyć rozliczenie PIT 2015 (link do strony).Dzisiaj jednak posiadamy sposobność bardzo sprawnego i komfortowego rozliczenia się z urzędem. Dzięki rozliczeniom przez internet nie trzeba nawet wychodzić z domu, by dopełnić stosownych formalności. Co ważne możliwe jest także złożenie zeznania podatkowego razem z małżonkiem bez zbędnych formalności. Rozliczenie PIT-ów można zrealizować na dwa sposoby. Przede wszystkim możemy uzupełnić interaktywny dokument, który znajduje się na stronie internetowej . Drugim niezwykle prostym sposobem jest aplikacja, która po zainstalowaniu na naszym komputerze umożliwi wysłanie rozliczenia w formie elektronicznej.

Faktura

Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Niemało osób myśli nad tym, jak rozliczyć PIT przez internet. W rzeczywistości proces ten jest w dużej mierze podobny jak tradycyjny sposób. Bardzo ważne jest również, iż w większości systemów internetowych używanych do rozliczenia, będzie trzeba potwierdzić naszą tożsamość, podając indywidualne dane. Jeśli ich nie podamy, rozliczenia nie będziemy w stanie wysłać. Dotyczy to PIT 28 online i pozostałych.
Ponadto zaczynając wypełnianie deklaracji, obowiązkowo powinniśmy podać dane o pozyskanych w trakcie roku dochodach, wysokości ich uzyskania, wszelkich zaliczkach i odliczanych składkach na ubezpieczenie oraz zdrowotnych. Jeśli natomiast korzystamy z różnorodnych ulg podatkowych, powinniśmy pozyskać również konieczne rachunki i dodatkowe dokumenty. Trzeba także poświęcić trochę czasu, aby sprawdzić dokładnie, czy nasze dokumenty uzupełniliśmy właściwie.

Ta solidna witryna, zawiera pokrewne dane na omawiany wątek, więc nie czekaj, tylko zgłąb szczegółowo aktualności na to zagadnienie.

Sprawdźmy zatem jeszcze raz, czy poszczególne rubryki zostały rzetelnie i zgodnie z prawdą wypełnione, abyśmy później nie mieli dodatkowych problemów z naszym dokumentem.