Press "Enter" to skip to content

Czy sieć internetowa to tylko zabawka?

admin 0
Powszechnie przez osoby mniej zorientowane w zaawansowanych technologiach net traktowany bywa jako zabawka dla młodzieży. Pewien czas temu nawet negatywny obraz internauty wykorzystano w politycznej walce. Ostatnimi czasy jednakże ta opinia przechodzi do historii. Wykorzystanie tego medium staje się coraz w wyższym stopniu poważne. Oczywiście nie są to jedyne informacje których wyszukujemy. Poszukuje się także odpowiedzi na pytania o hodowlę zwierząt ale także informacje o medykamentach jak też sposobach leczenia.

dokument

Autor: Pacific Southwest Region
Źródło: http://www.flickr.com
Częstokroć poszukiwane w sieci są rzeczowe informacje, dla przykładu jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku – opublikował. O minusach i zaletach tego, iż studenci jako główne źródło wiedzy wykorzystują właśnie sieć napisano grube tomy. Zarówno terapia z pomocą komputera jak i bezkrytyczne ufanie internetowej encyklopedii to zjawiska dyskusyjne, jednakże kiedy nie jest to wyłączne źródło wiedzy, to wszystko w porządku. Sieć internetowa jest wyśmienitym miejscem jeśli poszukujemy nie tyle danych lecz wzorów pism (dzięki czemu nie koniecznie trzeba skorzystać z usług prawnika). W przypadku prostych, niekonfliktowych spraw zatrudniony który chce samodzielnie anulować umowę, wystarczy że napisze w przeglądarkę hasło: wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór, znajdź tutaj a odnajdzie wiele hiperłączy do stron z takowymi dokumentami.
Rolę internetu w życiu dorosłych próbują szerzyć pośród seniorów gminy. W każdej dużej gminnej bibliotece urządza się kursy komputerowe dla seniorów.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj płaszcze grzewczo chłodzące podobne materiały – one także są godne uwagi.

Mają one nie tylko pomóc im odnaleźć tak proste informacje jak odprawa emerytalna sprawdź mój blog ale również oswoić ich ze współczesną technologią zapobiegając w tenże sposób wykluczeniu społecznemu. Oczywiście nie znaczy to, że dojrzały człowiek nie użytkuje netu do zabawy, nie różnie się tutaj niczym od swoich dzieci albo wnuków. Jeżeli widać jakiekolwiek różnice to w jakości rozrywki. Osoby starsze częściej używają technologii w charakterze narzędzia, dla młodszych osób zaś internetowa rozrywka ma znaczenie głębsze (gry, fora internetowe (itp.), jest także znacznie bardziej częścią powszedniego życia (bankowość internetowa, wykonywanie pracy zawodowej).