Press "Enter" to skip to content

Czym trudni się doradca finansowy?

admin 0
Konsultant finansowy jest to mediator między interesantem, potrzebującym dostać pożyczkę, a finansową instytucją, która jej udzieli pod określonymi warunkami.
Dzisiaj istnieje bardzo wysokie zapotrzebowanie na owego wariantu usługi, choćby dlatego, iż instytucje finansowe wdrażają bardzo rygorystyczne tryby udzielana pożyczek.

kredyt - krajobraz

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy szary człowiek, który przeważnie nie ma dość czasu wolnego, aby odwiedzać każdą instytucję pożyczkową a także przeprowadzać w każdej negocjacje, entuzjastycznie korzysta ze wsparcia wspomnianego profesjonalisty, który pomóc nam może w doborze oferty pożyczki korzystnej dla nas oraz zarazem realnej do spłaty. Pierwsze spotkanie z interesantem to zidentyfikowanie potrzeb petenta, a więc jakiego wariantu oraz jakiej wielkości kredytu wymaga, na co zostaną wydane pieniądze z udzielonej przez instytucję finansową pożyczki etc. Na tym etapie analizuje się sytuację finansową interesanta tzn., czy jest w stanie zabezpieczyć pożyczkę przez żyrantów, jak duże raty są dla pożyczającego realne do spłacenia etc.

Jeżeli chcesz zdobyć więcej informacji na prezentowany temat, to znajdziesz je na pewno po przejściu do źródła (https://www.abk.pl/co-robimy/lean-w-uslugach/) – tam są one bardzo fascynujące.

W jaki sposób znaleźć doradcę w swoim mieście? Wystarczy wpisać w przeglądarkę: Doradztwo finansowe Poznań.

Inne obowiązki doradcy to przedłożenie petentowi zaświadczeń, na podstawie jakich instytucja finansowa oszacuje tak zwaną zdolność kredytową. Doradca przekazuje interesantowi informacje jakiego rodzaju zaświadczenia powinno się przedłożyć w banku, często zdarza się także, iż dopomaga przy ich uzupełnieniu. Poważną cześć pracy zajmuje także oczyszczanie negatywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej, tutaj również doradca finansowy jest mógł pomóc interesantowi.

Po złożeniu wymaganych poświadczeń a także podania o przyznanie środków to na ogół konsultant finansowy skontaktuje się z instytucją pożyczkową celem uzyskania informacji w jakiej fazie jest sprawa klienta.