Press "Enter" to skip to content

Do jakiego rodzaju spraw najbardziej pomocny jest doradca finansowy? W jakich sprawach nam zwłaszcza może pomóc?

admin 0
Doradca finansowy jest po prostu pośrednikiem między klientem a bankiem. Klient chce uzyskać najlepszy kredyt, zaś bank może przyznać go pod pewnymi warunkami. Dzisiaj jest dość duży popyt na tego typu usługi, choćby z tego powodu, że banki wprowadzają dość restrykcyjne procedury ofiarowania kredytów.

Niestety, lecz przeciętny klient nie ma tak wiele czasu, by odwiedzać każdą instytucję finansową z osobna, w jakich jest w stanie przeprowadzić kolejne rozmowy, z jakich wszystko zrozumie i nie będzie miał problemów z weryfikacją takich zagadnień. Ponadto taka osoba może mieć już jakieś pożyczki, które też utrudniają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Z pomocą w takich momentach przychodzi najlepszy niezależny doradca finansowy z Warszawy. Na pewno pomoże on wybrać jak najbardziej korzystną ofertę, jednocześnie pod kątem finansowym, lecz również możliwej do zrealizowania przy uwzględnieniu indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Doradca finansowy opiera swoją pracę na obsłudze klientów, jacy poszukują kredytów. Jedno z pierwszych spotkań z klientem służy zdefiniowaniu potrzeb konkretnej osoby. W czasie takiej rozmowy doradca zostaje poinformowany, jakiego typu i w jakiej wielkości kredytu się oczekuje, na jakie cele będą przeznaczone pieniądze z uzyskanego kredytu. W okresie takiej rozmowy mogą zostać zadane różnorodne pytania. Doradca więc może spytać, czy klient zastanawia się nad ofertą kredytów walutowych a może w grę wchodzą tylko kredyty złotówkowe. Na takim etapie również ocenia się wstępnie sytuację finansową klienta, co oznacza, że mogą paść pytania czy klient jest w stanie zabezpieczyć kredyt przez hipotekę albo poręczycieli.

Następne zadania to zaprezentowanie klientowi dokumentów, dzięki którym bank będzie w stanie określić zdolność kredytową. Każdy, kto dostał kredyt (zobacz doradca kredytowy dla firm) wie, iż tu niezbędne są nie tylko zaświadczenia o zarabianych pieniądzach, ale również dokumenty z ZUS, dokumenty z sądu czy druki banku, jakie należy wypełnić, gdy chcemy dostać pożyczkę. Doradca finansowy nie tylko przekazuje klientowi informacje, jakiego rodzaju dokumenty musimy dostarczyć, ale także pomaga przy ich kompletowaniu oraz wypełnianiu. To faktycznie jest bardzo duże wsparcie dla każdego, kto chce zdobyć najlepszy kredyt, na jak najbardziej dogodnych warunkach. Taka pomoc jest nieoceniona