Press "Enter" to skip to content

Jak stworzyć dobry wizerunek?

admin 0
Autoprezentacja jest sposobem pokazania siebie od najlepszej strony bądź takiego, za jakiego pragnęłoby się uchodzić.
Ma ona miejsce w wystąpieniach publicznych, ale także w osobistym życiu.

autoprezentacja szkolenie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
Na autoprezentację składa się wiele elementów, głównie: wizerunek, mowa ciała, zachowanie i wypowiedzi. Wszystkie te elementy modyfikujemy w taki sposób, by pozostali mogli nas pozytywnie odbierać. Sukces w życiu w dużym stopniu zależy od tego w jaki sposób postrzegają nas inni ludzie. Warto więc kontrolować odczucie, które się wywiera a także odpowiednio nim pokierować. Szczególnie w przypadku w relacjach z kontrahentem istotna jest autoprezentacja szkolenie z której powinien odbyć każdy z nas.
Informatyk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląd zewnętrzny odgrywa gigantyczną rolę w odbiorze osoby. Z tego też względu powinno się szczególnie zatroszczyć się o swój wizerunek. W zależności od tego w jakim celu oraz gdzie będzie dokonywana autoprezentacja, należy odpowiednio dostosować ubiór. Kiedy zatem wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy w wielkim banku, warto przyodziać się elegancko, acz schludnie. Kiedy natomiast mamy być przedstawieni matce swej dziewczyny podczas grillowania w ogrodzie, ubieramy się bardziej na luzie.

Podoba Cię taki tekst? Zatem przeczytaj jeszcze to, tu też są tylko świetne informacje (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-tarnobrzeg), które z pewnością Cię zaciekawią.

Uśmiech natomiast powinien dowodzić, że jesteśmy przyjaźnie usposobieni do zgromadzonych osób.

W czasie dokonywania autoprezentacji powinno się zwracać uwagę na stosowną pozycję ciała: za każdym razem powinno się być lekko pochylonym w kierunku rozmówcy (jednakże bez gwałcenia jego strefy intymnej!), wystrzegać się postawy zamkniętej (skrzyżowanych rąk i nóg, także siadania z nakładaniem nogi na nogę), trzymania w dłoniach toreb a także innych przedmiotów.