Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda aktualnie rynek pracy IT, jaki na na niego wpływ ciągły niedobór doświadczonych kadr.

admin 0
Ostatnie lata to bardzo duże zmiany jeśli chodzi o rynek pracy. Sporo zawodów utraciło swoje znaczenie, zarobki w nich spadły i coraz ciężej trafić na interesującą, ciekawą posadę. Za to inne przeżywają swój rozkwit, propozycji jest ogromna ilość, a idą też za tym zarobki w odpowiedniej wysokości. Do tych ostatnich niewątpliwie zaliczyć można zawód specjalisty IT, od kilku lat okupujący pierwsze miejsca jeżeli chodzi o popularność i zarobki. Dla większości osób informatyk kojarzył się zapewne będzie z brodatym panem w koszuli, jaki będzie się zajmował wszystkim, co związane z komputerami.

praca przy komputerze

Autor: DATA Uruguay
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz obecnie jest to dużo więcej, bowiem informatykami nazywa się potocznie pracownicy zajmujących się technologiami komputerowymi, sieciami, programowaniem czy też wdrażaniem. Obecnie w dziedzinie informatyki pojawia się rosnąca specjalizacja, lecz bierze się to z tego, że ogromnie zwiększyła się w ostatnich latach liczba technologii, i jednak jedna osoba w zasadzie nie ma najmniejszych szans na to, żeby wszystkiego się nauczyć i wszystko poznać.

Czy chcesz może otrzymać link do witryny (https://disc-polska.pl/testy-kompetencji/), gdzie oczekują na Ciebie kolejne wpisy? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

Jak popularna jest praca it bardzo dobrze ocenić można po ilości ofert, które się pojawiają – jak zorganizować outsourcing it. Już aktualnie ocenia się, że jest poważny brak pracowników, a w najbliższych latach kłopoty ze znalezieniem odpowiednich ludzi będą prawdopodobnie jeszcze większe. Co prawda uczelnie kończy coraz większa liczba tego typu specjalistów, ale jak można zauważyć nadal jest to dużo za mało jak na potrzeby rynkowe. Takie zainteresowanie informatyką ma spory wpływ na zarobki ludzi z tej branży. Nawet początkujące osoby mogą liczyć na dużo więcej, niż w innych zawodach, a doświadczeni specjaliści są naprawdę bardzo dobrze opłacani.

zbieranie pieniędzy

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, coraz bardziej popularny staje się outsourcing it, i rosnąca grupa specjalistów z tej branży decyduje się na działanie w charakterze niezależnych informatyków.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy pareto tego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje niepewności.

Jeśli są dobrzy, to raczej nie będą mieli żadnego problemu ze znalezieniem interesujących projektów, a taki model pracy daje im znacznie więcej elastyczności. No i także całkiem dobre pieniądze, niekiedy niemożliwe do zarobienia w etatowej pracy – IT Kontrakt sp. z o.o.