Press "Enter" to skip to content

jak złożyć właściwe zeznanie PIT

admin 0
Większość z nas jest zobligowana do tego, by przesłać do US coroczną deklarację za przeszły rok do końca kwietnia aktualnego roku.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com

Część podatników ma jednak dużo mniej czasu. Powinni oni dostarczyć odpowiednie deklaracje PIT do końca stycznia.

Pit 28 składają obywatele, które wybrały opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Wymieniony termin dotyczy więc objętych ryczałtem osób fizycznych, jakie prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, prowadzą pozarolniczą aktywność gospodarczą w postaci spółki cywilnej, bądź jawnej, osiągają dochody z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, czy też innych umów o podobnym zakresie. Poza tym do nadmienionego druku należy dołożyć należyte załączniki.

kobiety

Autor: Alex E. Proimos
Źródło: http://www.flickr.com

[Dzięki programom krok po kroku płacący podatki należycie zrealizuje odpowiednią deklarację, a następnie od razu prześle go i odbiera potwierdzenie. Programy są tak sporządzone, że same liczą podatek należny, kwotę do zwrotu, bądź kwotę do uiszczenia. Jedyne co musi uczynić obywatel to w prawidłowy sposób zapełnić poszczególne części. Programy pozwalają na potrącenie wszelkich ulg, bądź darowizn. Co istotne, za pomocą aplikacji w błyskawiczny i prosty sposób mogą się rozliczyć także osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą. Dla poszukujących danych:

Ulga na dziecko to kwestia o której powinno się pamiętać wypełniając deklaracje podatkowe PIT 2016 online

Ulga prorodzinna należy się podatnikom, którzy wychowują dzieci.

Z ulgi prorodzinnej zdołają korzystać ci podatnicy, którzy pozyskują dochody opodatkowane wedle skali podatkowej i składają własne roczne deklaracje skarbowe na druku PIT-36 lub PIT-37.

Czy myślisz, że odnajdziesz niezbędne dane dotyczące omawianego zagadnienia? Oczywiście, że tak – przejdź na kolejną stronę i kliknij w link tutaj.

Tu wyjaśnienia: .