Press "Enter" to skip to content

Jeżeli pragniesz przyciągnąć na swoją stronę mnóstwo użytkowników, musisz zatroszczyć się o wyjątkową treść

admin 0
Dla administratorów stron oraz serwisów internetowych ważną kwestią staje się zmierzanie do tego, by znaleźć się na szczycie rankingu wyszukiwarki Google. Bywa to o tyle istotne, że największą renomą i zaufaniem wśród użytkowników internetu odznaczają się właśnie strony zlokalizowane na przodzie rankingu wyszukiwarek. Powoduje to, że fachowcy od marketingu internetowego i właściciele serwisów czynią wszystko, by podnieść pozycję własnej witryny w rankingu, wielokrotnie wykorzystując nieetyczne sposoby.

Panda

Autor: Will Sowards
Źródło: https://www.flickr.com
Algorytmy – mądre narzędzia Google

Przez jakiś czas administratorzy stron sieciowych byli w stanie wzbudzać powodzenie u robotów Google i treścią oraz odnośnikami zamieszczanymi w własnych serwisach skłaniać je do windowania się w górę rankingu. Założeniem narzędzia, jakim jest wyszukiwarka Google, bywa jednak dostarczanie internautom rezultatów jak najbardziej trafnych oraz wartościowych. By dążyć do zapewnienia miarodajnych oraz zadowalających wyników powołano do życia specjalne algorytmy, jakie pomagają zwiększać widoczność stron oferujących unikalną i wartościową dla użytkowników treść.

Algorytm Panda pozwala trafić na najlepsze strony

Jednym z algorytmów, jakie stoją na straży prawidłowej pracy robotów Google, jest algorytm panda. Nazwa algorytmu Panda nawiązuje do nazwiska jego twórcy Navneeta Pandy. Narzędzie to po raz pierwszy pojawiło się w Polsce w sierpniu 2011 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie widoczności stron unikalnych i starannie przygotowanych. Na algorytm składa się zbiór reguł oraz procesów, jakie typują warunki mające wpływ na fakt, na jakiej pozycji konkretna strona pojawi się w klasyfikacji Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Panda kontroluje głównie unikatowość, miarodajność oraz rzetelność treści zamieszczonej w witrynie. Im porządniej oraz bardziej kompetentnie treść została wykonana, tym większa szansa, że Panda -Mało treści o niewielkiej lub żadnej wartości – dostrzeże jej wyjątkowość i wywinduje ją w górę rankingu.

Chcesz, by twoja strona odniosła powodzenie?

Jeśli pragnie się, by strona (kurs spawania) internetowa odniosła sukces i przyciągała użytkowników, warto zadbać o unikalną i wartościową treść. Zyska się wtenczas gwarancję, że algorytmy Google ocenią ją prawidłowo i docenią jej potencjał, polecając ją internautom w swoich rankingach.