Press "Enter" to skip to content

Każdego roku pojawia się ten sam problem, ale czy rozliczanie pitu musi być problematyczne? Na pewno nie, warto znać na to metody

admin 0
Na zadeklarowanie zeznania PIT dostajemy termin do końca kwietnia. Znaczna część osób już zadeklarowała swoje zeznanie podatkowe, Ci, którzy tego jeszcze nie dokonali,w dalszym ciągu myślą,w jaki sposób rozliczyć PIT. Mamy trzy wyjścia. Możemy udać się do biura rachunkowego, w którym całość zrobią za nas, możemy spróbować samodzielne rozliczenie PIT-u, lub zrobić to przy użyciu specjalnego kalkulatora podatkowego.

Kalkulator

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to że, ludzie coraz bardziej wierzą w dostępne w sieci programy do liczenia zeznania podatkowego. Ich dokładność sprawia, że PIT-y zazwyczaj pochodzą obecnie ze dedykowanych programów. Program do PIT-ów jest nie tylko prosty w obsłudze, ale poza tym może zaoszczędzić czas i koszty, a tych jak wiemy, nigdy za wiele. Sprawdź nowe propozycje: 37.

Program do PIT-ów to precyzyjne narzędzie dla tych, którzy chcą rozliczyć się sami, bez korzystania z usług księgowości. Zrobić to szybko i jak najmniejszym kosztem, a też dobrze. PIT (biuro podatkowe płock) przecież i tak musi zostać oddany, im szybciej to zrobimy, tym więcej czasu i kłopotów uda nam się zaoszczędzić. Kolejki w US wszak będą tylko większe. Ciekawe oferty: .

Na dokumencie PIT-37 muszą się rozliczać podatnicy,które raportują wynagrodzenia i dochody rozliczane za pośrednictwem płatników. W takim przypadku są to umowy o pracę, umowy cywilnoprawne. Zatrudniony uzyskuje wtedy kwotę netto i nie musi się kłopotać zgodnością liczenia czy terminem odciągania zaliczek na podatek.Równocześnie, jeżeli będzie tak, że posiada on umowy z tytuły, w czasie jakich samodzielnie musi naliczać zaliczki na podatek, w takiej sytuacji nie wykorzystuje deklaracji PIT-37.

finanse - obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju rozliczenia nie złoży wtedy równocześnie w zakresie przychodów, od jakich zaliczki są płacone indywidualnie, a także od pozostałych zarobków, za jakich rozliczenie odpowiadają płatnicy. Każdy z zarobków zależy wtedy co do zasady w innej deklaracji, jak na przykład w PIT-36. Należy pamiętać o rozliczeniu deklaracji podatkowej. Prawdopodobnie mamy z tym kłopot, ale przecież jest mnóstwo świetnych programów, dzięki którym z łatwością obliczymy swój PIT.