Press "Enter" to skip to content

Posts tagged as “Księgowość”

Księgowość

Niby jak znacząco ulepszyć wystawianie faktur?

admin 0
Nawet właściciele małych firm wystawiają każdego dnia faktury - choć to tak naprawdę wszystko zależy od tego jak funkcjonujemy. Może mamy tylko kilku klientów, ale takich naprawdę znaczących? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec, lecz w sumie można śmiało powiedzieć, że jeżeli w rachubę wchodzi prowadzenie firmy, w żadnym razie nie można uważać, iż akurat fakturowanie nie jest ważną czynnością. Szczególnie, że wszyscy świetnie wiemy, iż generalnie polskie urzędy skarbowe, choć to tak naprawdę zależy od regionu, nie słyną z miłego podejścia. W uproszczeniu - nie możemy w żadnym wypadku pozwalać sobie na jakieś wpadki związane z fakturowaniem!

Jak firma może tanio się rozliczać?

S.S. 0
Księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami małej lub dużej firmy, na pewno chcemy pomocy w uregulowaniu finansów.

Zakładając prywatną firmę wskazane jest aby zastanowić się o współpracy z księgowym

admin 0
Dzisiaj sporo ludzi kusi się na zakładanie swojej firmy. Jest to bardzo dobre zjawisko, które sprzyja rozkwitowi gospodarki całego kraju. Nie można jednakże ukryć, iż z otwieraniem firmy kojarzy się sporo aspektów prawnych, jakie nie raz zniechęcają sporo ludzi. Na pewno trzeba się z nimi rozprawić, żeby zdołać legalnie prowadzić działalność i istnieje gro sposobów, jakie są najdoskonalszą pomocą dla młodych biznesmenów.

Jak bezpiecznie prowadzić księgowość w firmie, zalety i wady biur rachunkowych.

admin 0
Każda firma oprócz prowadzenia normalnej działalności musi się jeszcze rozliczać z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od metody rozliczania do zapłacenia będzie vat i podatek dochodowy, a oprócz tego zapłacenie składek na ubezpieczenia społeczne, rentowe i chorobowe za wszystkich zatrudnionych. Policzenie prawidłowo tego wszystkiego wymaga pewnej wiedzy księgowej, co jest tym bardziej trudne, że przepisy prawa są czasami bardzo skomplikowane i bardzo często się zmieniają.

PIT za 2014 – zatrzymaj do składania deklaracji na przyszły rok

admin 0
Człowiek lubi ułatwiać sobie egzystencję, kreując programy oraz narzędzia, które pomagają w codziennych problemach. Księgowość to coś, co przeraża dużą część społeczeństwa, gdy zatem nadchodzi okres, w którym należy złożyć PIT za ubiegły rok, wielu ludzi dopada zdenerwowanie.

Czy obsługa prawna Zawiercie jest nam przedstawiana?

admin 0
Usługi księgowe Zawiercie przedstawia na dobrym poziomie. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie radzić sobie z księgowością zakładu. Albo zupełnie się na tym nie znamy, lub nasza działalność będzie za dużo, byśmy spokojnie mogli to objąć, zwłaszcza jeśli pragniemy w całości poświęcić się sterowaniu nią, tak żeby dawała jak najlepsze rezultaty.

Rozwiązanie dzięki jakiemu da się ulepszyć pracę w dziale księgowym

admin 0
Od momentu w którym w firmach rozpoczęto wprowadzać programy elektroniczne świetnie da się zauważyć ich rozwój. Jest to powiązane z tym, iż informacje przechowywane są w stałym miejscu. Tym samym, nie będzie mowy o tym, że jakikolwiek pracownik coś przeoczy. Intuicyjne programy okazują się niezawodne, tym bardziej, kiedy posiadają dodatkowe opcje. Głównie programy te przydają się w pracy w dziale księgowym, ponieważ dokładnie tam istnieje spora potrzeba wdrożenia konkretnych technik.