Press "Enter" to skip to content

Mieszkanie z licytacji komorniczej – czy warto

admin 0
W życiu większości z nas przychodzi taki czas, gdy zaczynamy marzyć o własnym M. Początkowo pojawia się w głowie krótkotrwała myśl, która po czasie zamienia się w działanie. Zaczynamy poszukiwania, snujemy plany, a zdarza się nawet, że dostosowujemy dotychczasowe życie pod kątem nowego lokum. Przyciągają nas zielone ogrody, nadzorowane osiedla oraz nowoczesne rozwiązania.

Komornik sądowy

Autor: Linds Panther
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki komornik w Tarnowskich Górach?

Kupno mieszkania trzeba zacząć od wyboru lokalizacji. Wybieramy zielone tereny za miastem, czy raczej na monitorowane osiedle bliżej jego serca? Te kwestie zwykle są uzależnione od środków materialnych, kontener na gruz bydgoszcz zdolności kredytowej.

W obecnych czasach Polaków nie stać na tak poważne przedsięwzięcia, dlatego obecnie najczęściej wybieraną drogą do pozyskania funduszy na zakup własnego M stały się kredyty mieszkaniowe. Coraz więcej osób interesuje się także okazją nabycia lokalu w trakcie licytacji komorniczej.

Nie da się ukryć, że zakup mieszkania przy udziale komornik śląsk niesie ze sobą wiele dobrego. Podczas pierwszej licytacji cena wywoławcza ustalona zostaje na 3/4 wartości rynkowej lokalu. Jeżeli podczas pierwszej licytacji mieszkanie nie znajdzie właściciela, to podczas drugiej, cena kupna nie powinna wynosić więcej od 3/4 wartości lokalu. Nawet 25 proc. zaoszczędzonych funduszy to w przypadku zakupu mieszkania ogromna suma. Informacje na temat licytacji znajdziemy w sieci wpisując frazę: komornik Tarnowskie Góry.

Licytacje komornicze – Tarnowskie Góry
Dodatkowo należy podkreślić, że jeżeli mieszkanie trafiło na licytację, to jego stan nie musi oznaczać niskiego standardu. Licytacje komornicze Tarnowskie Góry przeprowadzane są z wielu przyczyn, zatem standardy lokali mogą zdecydowanie różnić się między sobą. W wielu przypadkach są to lokale nadające się od samego początku do zamieszkania, nie wymagające remontu. Co ważne, mieszkania z licytacji komorniczej sprzedawane są na zasadzie nabycia pierwotnego, dlatego są zwolnione z długów i zobowiązań hipotecznych dłużnika.

Teoretycznie więc możemy nabyć wymarzone mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Ale aby nie kupować „kota w worku” powinniśmy dokładnie sprawdzić dokumentację związaną z lokalem. Dodatkowe informacje – czego jeszcze nie wiesz?