Press "Enter" to skip to content

Nabór zależny od branży jednostki

admin 0
Zapotrzebowanie na pracowników bez ustanku rośnie. Z wyjątkiem rekrutacji prasowej i internetowej jest szansa korzystać z własnych miejsc informacji o aspirantach.
To w jaki sposób przebiega nabór jest zależne od specjalności jednostki i zaoferowanych miejsc pracy.

rekrutacja
Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass
Proces rekrutacji w wielu jednostkach jest dzielony na parę stadiów. Pretendenci poddawani są różnorodnego rodzaju testom, analizowane są ich konkretne predyspozycje, albo powinni zrealizować konkretne próby. W ostatnim czasie nadzwyczaj powszechna stała się rekrutacja drogą elektroniczną. Na stronach umieszczane są blankiety do przekazywania zgłoszeń, dzięki temu rekrutacja jest ułatwiona. Ułatwia to selekcję i zbieranie dokumentów, a także archiwizację. Znacząca jest także weryfikacja nadesłanych CV pod względem żądań, oszacowanie referencji, również przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Rekrutacja bezpośrednia opiera się na nieujawnianiu szerszej publiczności informacji o odbywającym się procesie rekrutacyjnym. Pracodawcy prywatnymi kanałami docierają wprost do wybranych kandydatów i tylko ich powiadamiają o ofercie pracy.
Meble egzotyczne
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
nowoczesne biuro
Autor: Startup Stock Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa częstokroć przekazują zadanie zdobywania dla nich personelu jednostce obcej w tej sferze specjalizującej się. Osoby w owych firmach to stosownie wyedukowani fachowcy. W takim wypadku przedsiębiorcy mają pewność, że to oni znajdą dla nich stosownych kandydatów na dobrych pracowników.

Jest to ogromnie ważna kwestia, gdyż od doboru właściwych pracowników na konkretne stanowiska pracy jest zależny los jednostki i jej dalszy rozkwit.