Press "Enter" to skip to content

Najważniejsze rodzaje nośników reklamy zewnętrznej, z jakich powodów panele LED stały się tak popularne.

admin 0
Rynek reklamy zewnętrznej także w ostatnich latach korzystać zaczął z nowoczesnych rozwiązań. Do niedawna jeszcze wykorzystywane w nim były w pierwszej kolejności najróżniejsze tablice reklamowe, plakaty oraz bilboardy. Każdy z tych nośników miał inne wykorzystanie, zależnie od typu reklamy i charakteru prowadzonej kampanii reklamowe firmy oferowały różne opcje.

reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz zasadniczą wadą statycznych form było i nadal jest to, że wszelakie zmiany wyświetlanej reklamy będą się wiązać z koniecznością ręcznego jej przyklejenia lub przełożenia. Wymaga to nie tylko pracy ludzi i konieczności dalekich czasem dojazdów, ale też znacznie zmniejsza elastyczność. Z tego też powodu najczęściej tablice reklamowe łódź czy bilboardy są jednak używane przy nieco dłuższych kampaniach, ponieważ krótsze zwyczajnie się nie opłacają i będą wymagać sporej ilości pracy. Zamówiona przez klienta reklama (Kasetony winylowe) jest naklejana na parę tygodni czy nawet miesięcy, i w takiej formie będzie czekać na zakończenie emisji – .

Wejście do sprzedaży pierwszych ledowych paneli przyczyniło się do małej rewolucji na rynku reklamowym. Nośnik ten będzie bowiem dawał ogromne możliwości na różnych płaszczyznach i jest zupełnie zrozumiałe, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Po pierwsze reklama świetlna łódź oparta na panelach ledowych wykazuje się ogromną elastycznością. Emitowanym obrazem steruje komputer, więc nie ma żadnego problemu, aby nawet co parę sekund wyświetlać inną reklamę. Odpada konieczność przyklejania kolejnych plakatów, wszystko sprowadza się do odpowiedniego ustawienia parametrów emisji.

wykorzystanie telebimu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym plusem paneli LED jest ich bardzo duża elastyczność. Wykonane są one z niewielkich modułów, które można ze sobą łączyć w jedną większą całość. Przez to nie tylko można łatwo otrzymać wymagany rozmiar, lecz również w razie potrzeby łatwo wszystko rozłożyć i przewieźć do innego miejsca. To często jest właśnie wykorzystywane przy najróżniejszych imprezach sportowych i kulturalnych, gdzie ogromne telebimy są bardzo ważnym elementem całego wyposażenia.