Press "Enter" to skip to content

O czym trzeba pamiętać,jeśli jesteś organizatorem konferencji i chcesz, żeby odniosła ona sukces?

admin 0
Konferencje są to wyjazdy dużej ilości ludzi, podczas których omawia się dane zagadnienia. Mogą być one polityczne, naukowe, biznesowe. Wszystkie one wymagają różnego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest ważne przy zorganizowaniu rzeczywiście dobrej konferencji?
Warszawa, Łódź, Kraków. Każde z tych miast organizuje konferencje o różnorodnej tematyce. I to właśnie jest sprawą pierwszorzędną.

Restauracja Anatewka w Manufakturze

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy pomyśleć po co się ją organizuje i czy jest właściwie potrzebna? Należy ustalić cele, które po zakończeniu konferencji będzie można zmierzyć i poddać sprawdzeniu. W następnej kolejności trzeba stworzyć budżet, który przeznaczy się na organizacje konferencji. Musi on on brać pod uwagę wydatki stałe, które nie powinny ulec zwiększeniu i koszty zmienne, które mogą się zwiększyć wraz ze wzrostem osób biorących w niej udział.

Nie można zapomnieć o budżecie awaryjnym, który wykorzystamy w razie wystąpienia niepodziewanych okoliczności. Gdy przemyślimy jużkwestię finansową musimy zająć się szukaniem właściwego miejsca, gdzie konferencja się odbędzie. Zadanie to obejmuje również ustalenie dokładnego terminu i godzin spotkania oraz osobiste sprawdzenie ewentualnego miejsca. Następny krok to kwestie logistyczne. Nie zapominaj, że zaproszeni goście mogą zamieszkiwać Łódź, czy Poznań podczas, kiedy spotkanie odbywa się w Warszawie. Następny etap to zapewnić wyżywienie gościom, najlepiej w dobrej restauracji .

restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com

Musisz zapewnić im nocleg oraz rozeznać się w możliwościach dojazdu na konferencje. Kolejnym punktem są kwestie związane z wyżywieniem. Restauracja sushi baranowo to dobre miejsce na zorganizowanie obiadu dla organizatorów oraz uczestników (Manufaktura – Restauracja Anatewka). Lecz wtedy, gdy liczba osób nie jest zbyt duża. Jest jednak inne rozwiązanie. Poszukaj, czy wybrana przez ciebie restauracja zajmuje się cateringiem, który dostarczy na miejsce, w którym trwa konferencja. Wtedy też kwestię napojów i wyżywienia w czasie trwania spotkania mamy z głowy.

Odpowiednia realizacja każdego z wyżej wspomnianych kroków to gwarancja sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest równie ważny, ponieważ treści merytoryczne stanowią jedynie część przygotowań. To, jak zaplanujesz wszystko logistycznie i jak przypadnie to do gustu uczestnikom zapewni ci większe zainteresowanie przy organizacji następnych konferencji.