Press "Enter" to skip to content

PIT za 2014 – zatrzymaj do składania deklaracji na przyszły rok

admin 0
Człowiek lubi ułatwiać sobie egzystencję, kreując programy oraz narzędzia, które pomagają w codziennych problemach. Księgowość to coś, co przeraża dużą część społeczeństwa, gdy zatem nadchodzi okres, w którym należy złożyć PIT za ubiegły rok, wielu ludzi dopada zdenerwowanie.

Jeśli nie wiemy, jak rozliczyć PIT, nie musimy natychmiast zgłaszać się do biura rachunkowego i domagać się pomocy, za którą przyjdzie nam sporo zapłacić. Na rynku dostępne są różnego rodzaju programy, które pomagają sprawnie i prawidłowo wypisać deklaracje. Wystarczy posiadać potrzebne dane, a program sam wskaże nam, w których miejscach należy wprowadzić konkretne wartości.

Co więcej, nie musimy siedzieć nad kalkulatorem, ponieważ program sam wprowadza wyniki obliczeń w odpowiednie pola. Dzięki korzystaniu z tego typu rozwiązania nie musimy się stresować, że coś źle wpiszemy i że będziemy zmuszeni składać wyjaśnienia w Urzędzie Skarbowym. Mnóstwo osób skorzystało ze zdobyczy techniki, wypełniając PIT za 2014 przy pomocy darmowych programów, dostępnych w sieci – Czy sami robimy rozliczenie PIT 2017?. To prosty sposób na zrealizowanie niezbędnych formalności oraz spory komfort psychiczny, który pozwala nie przejmować się, iż złożona deklaracja zawiera jakieś błędy.

Pity przechowywane w archiwum

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto wypełniał przy użyciu oprogramowania PIT za 2014, świetnie zdaje sobie sprawę, iż program jest dostosowany zarówno do składania deklaracji w formie klasycznej, papierowej, jak i do przesłania pliku drogą online. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Nawet, jeżeli oddajemy PIT do Urzędu Skarbowego, nie musimy wypełniać druków, co dotąd zabierało dość sporo czasu, bowiem w formularz należy wprowadzić sporo danych.

Warto zatrzymać kopię dokumentu na przyszły rok, ponieważ żeby móc rozliczyć się z Urzędem Skarbowym drogą online, należy w ramach weryfikacji wprowadzić dane podatkowe z poprzedniego roku rozliczeniowego. Miejmy na uwadze, że jeżeli wysyłamy PIT drogą elektroniczną – rozliczenie podatków – nie opłaca się zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł to kliknij w odsyłacz do źródła (https://inte.com.pl/), który przekieruje Cię do strony, gdzie zdobędziesz ciekawe informacje na ten temat.

Serwery są wówczas przeciążone i złożenie deklaracji może się okazać utrudnione, lub nawet niemożliwe. Lepiej zaoszczędzić sobie nerwów, dopełniając formalności z odpowiednim wyprzedzeniem. Wykorzystanie programu do rozliczania PIT sprawi, iż wypełnienie formularza zajmie nam tylko chwilę.