Press "Enter" to skip to content

Popularność pieszych wędrówek w Polsce

k.s. 0
Słowo hiking z języka angielskiego – oznacza odległe wędrówki piesze – cieszy się w Polsce coraz większym uznaniem. Nie wolno go identyfikować jednoznacznie z pokonywaniem niebywale srogich szklaków górskich.

Hiking bowiem można uprawiać gdzie okiem sięgnąć i w w każdym ukształtowaniu terenu. Ci, którzy uwielbiają góry, z pewnością wybiorą takie otoczenie na swoją wycieczkę, pozostali mogą pojechać nad morze lub ukochane jezioro otoczone czarującym krajobrazem.

Nordic walking, park, spacer

Autor: Złoty Potok
Źródło: Złoty Potok

Sympatycy długich przechadzek czy też rajdów wędrownych zapewne z niecierpliwością oczekują nadejścia wiosny. Zanim przyjdzie, dobrze było by zrobić przegląd i remanent. Dobrze jest sprawdzić np. w jakim stanie, po minionym sezonie, jest odzież turystyczna i niezbędne akcesoria.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej wiadomości na prezentowany w tym tekście temat, to sprawdź w tym miejscu bez wahania uzupełniające informacje (e-militaria.pl/plecaki-236).

Pomimo tego, że szlaki turystyczne powinny być odpowiednio oznaczone, są obszary na których z łatwością jest się zgubić, np. w ciemnym lesie. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się kompasy. Przy zanikającym zasięgu GPS jest całkiem bezużyteczny.

Niezawodne akcesoria turystyczne oraz dobrą odzież, przed zaplanowanymi wycieczkami, można nabyć nie wychodząc z domu. Wystarczy znaleźć bogato zaopatrzony sklep internetowy. Często w takich punktach kupują nie tylko profesjonalni podróżnicy, czy harcerze, ale również początkujący turyści piesi. Być może wysokiej jakości kurtka, lub wygodne skarpetki turystyczne staną się skuteczną zachętą do częstszych wędrówek.