Press "Enter" to skip to content

Praca geodety. Zdobądź podstawowe informacje

admin 0
Jakie zadania ma geodeta? Jakie znane są zakresy zadań geodezyjnych? Jak zostać specjalistą od geodezji? Na każde z tych zagadek zaprezentuję rozwiązania w tym oto lapidarnym artykule. Zapraszam do lektury.

Geodezja jest częścią dziedziny nauk o ziemi, jaką jest kartografia. Geodeta trudni się określaniem wielkości i kształtu powierzchni Ziemi. To dość ogólne opisanie jego obowiązków. Usługi specjalisty od geodezji są konieczne przy budowie, przekształcaniu i łataniu ciągów komunikacyjnych, wyznaczaniu rubieży działek budowlanych i pól, wczesnym stopniu czynności projektowych różnego rodzaju, wykreślaniu map oraz w czynnościach ściśle naukowych, takich jak mierzenie osnów grawimetrycznych. Geodezja ma też wiele związków z sztucznymi satelitami!.

geodeta w trakcie pracy

Autor: Sunburned Surveyor
Źródło: http://www.flickr.com

Geodezja jest jednym z wielu działalności licencjonowanych. To sprawia, do uprawiania go zgodnie z prawem, należy zdobyć licencję, przyznaną przez Ministerstwo Infrastruktury. W naszym kraju nad zawodem sprawuje pieczę Główny Geodeta Kraju. Zezwolenie otrzymamy po magisterce z geografii, odbyciu obowiązkowej trzyletniej praktyki w biurze geodezyjnym oraz zaliczeniu z poprawnym rezultatem oficjalnego testu. Jeżeli pragniesz ukończyć dobre studia, by potem zarabiać jako specjalista geodeta. Wrocław i miasto stołeczne w opinii wielu oferują odpowiedni poziom.

Jeżeli nie kusi cię dobry fach, a musisz skorzystać z usług biura pomiarowego, użyj internetu.

Bez obaw – zobacz link na stronie (http://www.sklep.labempire.com.pl/), który kieruje do podobnej strony. Przeczytasz na niej przykuwające wzrok wpisy w nawiązaniu do rozpatrywanego tutaj tematu.

W sieci przeczytasz oceny biur i dokonasz trafnego wyboru. Jako start podpowiadam wpisać do wyszukiwarki taką frazę „geodezja + miejscowość” (np. „geodezja dolnośląskie”). Na liczbę ofert dostępnych na polskim rynku na pewno narzekać nie można.


Wyświetl większą mapę