Press "Enter" to skip to content

Praca na wyspach. Jakie są możliwości?

M.G. 0
Otwarte granice Unii Europejskiej dały sporo możliwości ludziom, którzy szukają pracy. Osoba poszukująca pracy o charakterze fizycznym zarabia niekiedy na zachodzie do kilku razy więcej, niż za wykonanie tych samych czynności w Polsce. Perspektywa tak wysokiego zarobku zachęca wielu pracowników fizycznych do krajów takich jak: Holandia, Niemcy, Belgia lub Szwecja. Liczba ludzi szukających zatrudnienia rośnie wraz z obiecywanymi pensjami, toteż najlepsze oferty znikają z biur zatrudnienia jako pierwsze. Z uwagi jednak na duża odległość, większość ludzi wyjeżdżających w celach zarobkowych decyduje się na znalezienie zatrudnienia w państwach sąsiadujących. Największą popularnością cieszą się więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu akurat Niemcy?Poza samą odległością, bardzo ważnym argumentem decydującym o wyjeździe do konkretnego kraju są koszty egzystencji oraz dojazdu – przewozy do Niemiec Jelenia Gora. Skandynawia mogłaby się wydawać świetnym miejscem, ponieważ pracodawcy są tam w stanie zaoferować zatrudnionym na stanowiskach fizycznych nawet kilkanaście euro od godziny. Haczykiem są jednak koszty utrzymania – nawet kilkukrotnie większe niż w innych krajach europejskich.

Jeżeli zaciekawiły Cię informacje zaprezentowane na naszej witrynie, to zapewne spodobają Cię się także dalsze wpisy (https://eccotravel.eu), które znajdują się w linku poniżej.

Potencjalne oszczędności są więc kwestią bardzo wątpliwą. W Niemczech są stosunkowo niskie koszty życia, co pozwala na odkładanie zarobionych pieniędzy. Emigranci zwykle przeznaczają zaoszczędzone pieniądze na odnowienie domu w kraju lub pomoc dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajlepiej jest rozpocząć poszukiwanie zatrudnienia jeszcze przed podróżą do wybranego państwa. Ofert szuka się w agencjach pracy, które posiadają swoje filie w dużych miastach. Biuro pracy może być bardzo pomocne dla emigranta, który wyjeżdża po raz pierwszy. Takie punkty poza zapewnieniem miejsca zamieszkania w hotelu pracowniczym, mogą oferować też przewozy do Niemiec dolnośląskie, Holandii i innych państw, zapewniają ubezpieczenie zdrowotne i pomoc prawną.
Wyświetl większą mapę

Tego rodzaju usługi niestety są dość kosztowne, a nocowanie w hotelu pracowniczym może się wiązać z niewygodami. Jest to jednak dużo bardziej bezpieczne, niż wyjazd w obce miejsce bez gwarancji miejsca zamieszkania i zatrudnienia. Przed wyjazdem warto sprawdzić reputację danego biura pracy, może się bowiem okazać, że ewentualny zatrudniający jest nieuczciwy.