Press "Enter" to skip to content

Rozliczenie deklaracji podatkowej za 2015 rok przez internet

admin 0
Wszystkie osoby, które osiągnęły określony dochód muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Złożenie PIT-u jest obowiązkowe. Dzięki ułatwieniom, jakie daje nam dziś technologia można wypełnić deklarację podatkową nie wychodząc z domu.

Laptop na stoliku

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy mieć jedynie komputer i Internet. Część osób musi złożyć pit 28 (pit 28 na Pitax), który zobowiązani są wypełnić Ci, którzy, jak określono na stronie Skarbówki: „zdecydowali się na rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.” Co ważne zeznanie to, należy złożyć wcześniej niż deklaracje podatkowe, bo do 2 lutego. Wszystkie druki PIT-ów, jak też wzory ich uzupełnienia, też są w Internecie. Na stronie, na której możemy rozliczyć pit musimy przeczytać instrukcję, która podpowie nam krok po kroku wypełnić konkretny pit. Wiadomo, że znajdą się ludzie, którzy korzystają z pomocy przy wypełnianiu PIT-u, bo boją się, że popełnią błąd. Jednak mamy opcja zrobienia korekty do naszego zeznania, więc nie trzeba się, aż tak bardzo denerwować. Jak coś będzie źle wypełnione, lub gdy później otrzymamy jakieś dodatkowe informacje o przychodach to będzie można złożyć korektę w Urzędzie Skarbowym.

Rozliczenie roczne z Urzędem Skarbowym

Pisanie na laptopie

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, które miały do czynienia z urzędem Skarbowym doskonale wiedzą, że rozliczenie za rok poprzedni składa się w roku następnym. Znaczy to jedynie tyle, że pit 2015 (deklaracja pit za 2015 rok) trzeba złożyć do konkretnej daty w roku 2015.

Jeżeli prezentowane w tym wpisie omówienie bardzo Cię ekscytuje, to zalecam to opracowanie – ono jest równie fascynujące, jak materiał, który teraz widzisz.

Ludzie, którzy mają pewne dochody są zobowiązane wypełnić deklaracje podatkową. Urząd Skarbowy nakłada kary na ludzi, którzy za późno przekazują swoje rozliczenie.

Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na elektroniczną drogę rozliczenia ze Skarbówką. To najlepsze rozwiązanie, bo możemy oszczędzić dzięki temu czas i możemy w każdej chwili to zeznanie wypełnić. Oczywiście nie wszyscy są w stanie sami ogarnąć wypełnienie PIT-u, z tego też powodu większość księgowych ma ręce pełne pracy. Ale, jeżeli nie prowadzimy żadnej organizacji i nie mamy ogromnych dochodów, to na sto procent uda nam się samodzielnie wypełnić pit, trzeba tylko dokładnie przeczytać instrukcję i patrzeć, co konkretnie mamy zapisać w poszczególnych kratkach.