Press "Enter" to skip to content

Rzeczywistą siłę oddziaływania coacha jesteśmy w stanie odczuć po paru dobrych pytaniach wywołujących rewolucję w głowie i duszy.

admin 0
Coaching może dotyczyć prawie każdego aspektu społecznego: rodziny, pracy, zdrowia, związków przyjacielskich, relacji z ludźmi, stanu psychicznego. W najbardziej znanej formie, coaching to rozmowa dwóch osób: coacha i klienta. Takie rozmowy są określane mianem sesja i mogą przebiegać od paru do kilku godzin. Petenci korzystają z rady coacha, kiedy mają jakiś kłopot, z którym nie mogą sobie poradzić . Lub też gdy chcą zrealizować plan a nie mają pojęcia, jak się do tego zabrać. Jednym słowem, kiedy pragną przeprowadzić zmiany. Odszukanie najtrafniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez stawianie mu odpowiednich pytań.

pasja.edu.pl/coaching/biznes_coaching

Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim, ustala się cel coachingu. Podczas procesu, coach nakierowuje, ułatwia klientowi zobaczyć problem z innej perspektywy. Główną pracę wykonuje klient – osoba, która chce dokonać zmiany. To właśnie ona jest odpowiedzialna za końcowy efekt, czyli realizację zamierzeń, wyselekcjonowanych przez siebie, jako podstawowe do rozstrzygnięcia problemy lub Traple – prawo farmaceutyczne do zdobycia celu. Rolą coacha jest także zbudowanie komfortowej aury, w której petent będzie mógł podyskutować o różnych tematach .Działalność coaching, jest raczej świeżym programem. W kraju nie ma jeszcze określonych przepisów porządkujących wymagania dotyczące zawodu coach.

Spotkanie biznesowe

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Coachem może być każdy. Daje to wiele możliwości ale może być też pewnym niebezpieczeństwem. Z jednej strony każdy kurs, może być podstawą do rozpoczęcia działań w profesji coacha. Równolegle, brak regulacji może sprawić, że na rynku znajdą się osoby bez kwalifikacji, umiejętności lub prowadzące całkowicie nie właściwe działania, a określające je mianem biznes coachingiem. Fachowa grupa trenerów coachingu może nauczyć nas: pogłębiania samowiedzy, rozwijania swoich mocnych stron. Nauczyć udzielania informacji zwrotnych, oglądania własnego stylu budowania i utrzymywania więzi. Dopomoże w rozwinięciu postawy otwartości na innych i nabierania rezerwy do siebie i własnego sposobu bycia.