Press "Enter" to skip to content

Sposoby na tanie bilety

admin 0
Z całą pewnością nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy historii o znajomych znajomych, którzy za parę groszy polecieli do któregoś z krajów Europy. Czy to realne, żeby polecieć za tak małe pieniądze? Owszem! Rasowi poszukiwacze niedrogich biletów orientują się, jak przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak samozaparcia oraz dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Najważniejsze: wystrzegajmy się wysokiego sezonu, np. wakacji oraz długich weekendów. Taniej znajdziemy bilet jesienną porą tudzież wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet parę razy dziennie. Zatem ma znaczenie, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny zwykle skaczą tuż przed weekendem, albowiem logiczne jest, iż wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie podróży i rezerwowanie lotów. W weekendy nie pracują także działy odpowiedzialne w firmach

lot samolotem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, zmieniają się również wieczorem. Dobrze jest dlatego sprawdzać ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i po prostu czyhać na dobrą cenę.

W sytuacji, kiedy masz ochotę przestudiować rozpatrywaną problematykę także od innej strony, zobacz więcej w tym tekście (https://www.eccotravel.eu/meksyk/), ponieważ on także ją analizuje.

Jednego możemy być pewni: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę.
Kolejna rada: im szybciej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy również z promocji. Jeżeli nie jesteśmy bardzo przywiązani do jednego kierunku, wyjedźmy tam, gdzie na dany moment jest tanio. W celu by sprawdzić, do jakiego kraju w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów, powinniśmy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Warto każdego dnia przeglądać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (więcej tutaj), wypatrywać promocji. Zgadza się – codziennie, albowiem najciekawsze oferty ”idą” jak tzw ciepłe bułeczki.

Nie zapomnijmy zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze zostaną nam przesłane najnowsze informacje o ciekawych promocjach linii lotniczej. Odwiedzajmy również blogi, strony albo fora, na których turyści mogą wymienić się informacjami.
Skorzystajmy z przedstawionych wskazówek, a zrozumiemy, że szukanie tanich lotów potrafi być bardzo interesującym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!