Press "Enter" to skip to content

Towary w Polsce, czyli rola importerów z terenu państwa chińskiego

admin 0
Do grona najbardziej istotnych partnerów handlowych Polski dołączyły Chiny. Rośnie nie tylko import towarów z Chin do naszego kraju, ale my również każdego roku zwiększamy liczbę artykułów wysyłanych do tego państwa. Handel z Chinami nie jest jednak łatwy, zwłaszcza dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z państwem chińskim.

towar z chin

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce stają przed nadzwyczaj trudnym zadaniem. W handlu z państwem Chińskim obowiązują zupełnie odmienne standardy niż te, które obowiązują w relacjach z kontrahentami pochodzącymi z USA czy z Europy Zachodniej. Początkujący importerzy z Chin w Polsce napotykają przede wszystkim na wielką barierę językową, zazwyczaj rozpoczynający swoją pracę importerzy nie znają także obowiązujących w tym kraju procedur i artykułów prawnych – przejdź do witryny. Firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność w Chinach muszą więc niezwykle uważać, aby nie zostać oszukanym, co podobno w kontaktach z firmami z Chin zdarza się nadzwyczaj często.

Częstą praktyką jest podawanie nieistniejące numeru konta bankowego. Zdarza się nawet, że importerzy nawiązują kontakt z przedsiębiorstwami, których w istocie pod względem prawnym nie ma. To chyba największe pułapki, na które muszą uważać polscy importerzy. Państwa wchodzące w skład Unii Europejskiej, w tym również i Polska, nie podpisały z Chinami umowy o wolnym handlu. Oznacza to, że przywożąc produkty z państwa chińskiego, przedsiębiorstwa z naszego kraju muszą posiadać różnego rodzaju certyfikaty, pozwolenia i inne dokumenty. Podstawowym dokumentem, który powinna posiadać firma zamierzająca importować produkty z Chin jest licencja eksportowa. Warunkiem dopuszczenia artykułów z Chin na nasz rynek jest oznaczenie CE bądź posiadanie certyfikatu ISO. Mimo tych niewątpliwych utrudnień handel z państwem chińskim kwitnie. Jakość towarów produkowanych w Chinach jest bardzo różna, nie zawsze są one tandetne.

Czy uważasz, że umieszczone tutaj dane są interesujące? Jeżeli tak, to przejrzyj treść, a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne fakty, które zwrócą Twoją uwagę.

Wszystkie są za to bardzo tanie.

W Chinach kupujemy między innymi odzież, bieliznę dla kobiet, buty, artykuły oświetleniowe, produkty oraz półprodukty elektroniczne, akcesoria niezbędne przy produkcji mebli. Wśród artykułów przywożonych z Chin są również zabawki dla dzieci, wykonane z plastiku kwiaty, kosmetyki, świąteczne artykuły dekoracyjne.