Press "Enter" to skip to content

Udajesz się na wyprawę w góry? Pamiętaj żeby zabrać ze sobą właściwy sprzęt!

admin 0
W teraźniejszych czasach coraz częściej na miejsce naszych wczasów wybieramy góry. Okazuje się, że dużej liczbie osób znudziło się już leżenie plackiem na zagranicznych plażach, a z pewnością coraz bardziej cenimy sobie możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

plecaki turystyczne

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tego typu celów zdecydowanie odpowiednie są właśnie góry – można tam często cieszyć się piękną pogodą, a jednocześnie aktywnie spędzić wolny czas. Kiedy jednak wybierasz się w góry, pamiętaj żeby zawsze zabrać ze sobą potrzebny sprzęt – właściwie każdy z nas chociaż raz słyszał historie o turystach wybierających się w góry w japonkach i bez potrzebnego sprzętu – a chyba nie chcesz być kolejnym powodem do organizacji skomplikowanej akcji ratowniczej? Jeżeli nie, oczywiście już przed wyjazdem powinieneś zadbać o zgromadzenie właściwego sprzętu.

Tym, co praktycznie każdy turysta powinien mieć zawsze ze sobą, są poręczne plecaki wspinaczkowe (czytaj więcej tutaj). Kobiety bez wątpienia powinny zapomnieć na czas wyjścia w góry o torebkach – są one zupełnie niepraktyczne i nie sprawdzają się dobrze w sytuacjach, kiedy w górach potrzebne są obie ręce i swoboda ruchów. Plecaki wspinaczkowe obecnie są z jednej strony niezwykle lekkie i zrobione z nieprzemakalnych materiałów, a równocześnie są niezwykle pojemne – dzięki temu możesz zabrać w góry zapasy jedzenia i wody, który pozwoli Ci spędzić miły dzień. plecak wz 93 bez wątpienia powinien znaleźć się w Twoim wyposażeniu – inne akcesoria campingowe zależą praktycznie od tego, co dokładnie chcesz robić w górach i jaki dokładnie charakter ma Twoja wyprawa (akcesoria campingowe). Jeśli chcesz zwyczajnie przejść się kilka godzin po górach, bez wątpliwości nie będziesz potrzebować na przykład butli z gazem. Jeżeli jednak planujesz prawdziwą wyprawę w góry na kilka dni, wówczas Twoje akcesoria campingowe bez wątpienia powinny obejmować większą liczbę akcesoriów.

Właściwie każdy, kto chodzi regularnie po górach, wie dobrze, co będzie mu potrzebne w czasie kolejnej wyprawy.

Pamiętaj, aby sprawdzić skrupulatnie stan swojego sprzętu zanim udasz się w góry. Kiedy zauważysz jakieś uszkodzenia lub braki jeszcze w domu, na pewno będzie Ci je łatwiej uzupełnić. To bardzo ważne w czasie wycieczek w góry, które planujesz odbyć w dalszej i bliższej przyszłości.