Press "Enter" to skip to content

Urodzenie potomka to cudny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

admin 0
Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał cały rok.
Niejedna matka powie, że pierwszy rok maleństwa bywa najistotniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie oraz przebieranie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swym skarbie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego dziecka. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być także niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym interesującym postem? Fantastycznie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link pośrednik finansowy wrocław i przenieś się do kolejnej strony po szczegóły.

Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy też ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.