Press "Enter" to skip to content

W najbliższym czasie sporą część naszego społeczeństwa będzie czekało złożenie sprawozdania podatkowego – nikt tego nie kocha, ale wszyscy muszą zrobić

admin 0
Duża część dorosłych rozliczała już kiedyś PIT. Choćby jeden raz. Wielu obywateli pamięta jeszcze czasy Polski Ludowej, gdy musieli wszystko ostrożnie liczyć ręcznie, a później tracić czas w ogromnych kolejkach, żeby złożyć dokument w Skarbówce.

eksperci

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj na szczęście te czasy wydają się już odległą historią.
portal podatnika

Autor: Jardenberg
Źródło: https://www.flickr.com
W obecnych czasach wypełnianie PIT-u nie jest już torturą, chociaż dla dużej części Polaków wciąż jest pewnego rodzaju stresem. Jednak dziś całość przechodzi już szybko oraz gładko. Mamy możliwość wypełnić sprawozdanie podatkowe oraz odprawić je do urzędu przez internet. Całość w pół godziny i to bez odchodzenia od komputera czy nawet sięgania po kalkulator. Fachowe programy pomogą nam wypełnić wszelkie wymagane pola arkuszu, obliczą całość i finito.

Portal podatnika to świetna sprawa. Możemy zarejestrować się oraz archiwizować tam swe sprawozdania z wcześniejszych lat. Wobec tego do kolejnego wypełnianego przez nas arkusza nie będziemy musieli wklepywać już dziesiąty raz swych danych, co znacznie zaoszczędzi nasz czas.

Jak uważasz? Czy ten temat jest interesujący? Jeżeli tak, to odnośnie do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (https://www.smartvest.pl/) tu.

O ile nie zmieniliśmy adresu, to pierwsza strona sprawozdania zawsze jest identyczna, gdyż pesel oraz data urodzenia zmienić się nie mają możliwości.

Mimo wielu ułatwień warto zarezerwować sobie choćby godzinkę na to, aby wypełnić PIT bez pośpiechu. To istotne, ponieważ nie możemy zrobić błędów. Niepoprawnie wypełniony PIT zostanie nam zwrócony, a my prawdopodobnie będziemy wezwani w celu wyjaśnienia sprawy.