Press "Enter" to skip to content

Wyliczasz podatek? Pamiętaj o podarowaniu 1% na organizację pożytku publicznego!

admin 0
Razem z nadejściem kolejnego roku kalendarzowego bardzo skupiamy się na rozliczeniach pit. Jest to ważny proces, na który powinno się zwrócić dużą uwagę, aby prawidłowo uzupełnić formularze. Aktualnie jest to ogromnie ułatwione, bowiem dostępne w internecie aplikacje do liczenia gwarantują nie tylko szybkie obliczenie wszelkich kwot i sporządzenie dobrego formularza, ale także wysłanie go do należytego urzędu drogą internetową. Jest to niebywałe ułatwienie, z jakiego wykorzystuje coraz więcej osób. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie oszczędza to ich czas i nerwy, które łączyłyby się z długim oczekiwaniem w kolejkach w referacie skarbowym. Razem z kłopotem rozliczeń wiąże się akcja powierzania procenta od podatku dla rozmaitych organizacji. Należy się tym zaciekawić.

1 procent

Autor: swimboy1
Działające w Polsce instytucje pozarządowe w najogromniejszym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie można ukryć, iż są to instytucje niezmiernie przydatne, albowiem niosą pomoc wielu potrzebującym ludziom i nie jedynie. Coraz więcej z nich powstaje z projektem pobudzania społeczeństwa i organizowania rozlicznego typu wydarzeń uświadamiających w licznych kwestiach. Gdy w następstwie tego planujemy wesprzeć ich aktywność należy pamiętać, by przeznaczyć 1 procent z podatku. Jest to niezwykle proste, gdyż wszystkie elektroniczne programy do wypełniania formularzy PIT posiadają zamieszczoną dodatkową kolumnę, w którą wystarczy wprowadzić odpowiedni dla danej instytucji numer KRS.

Jeżeli chcesz zgłębić większą ilość danych na przedstawiany temat, to zerknij na opublikowany tutaj (https://www.hotelferreus.pl/strefa-wellness-spa/strefa-relaksu) wpis a odnajdziesz podobne interesujące informacje.

Akcja ta promowana jest od wielu lat i stanowi duży zastrzyk gotówki dla wielu organizacji. Zasadnicze jest, że można wyłonić organizację z swojej miejscowości. Gdy nie wiemy jak przekazać 1% to wystarczy na stronie referatu skarbowego przejrzeć szczegółowe wytyczne i dane chociażby o bazach organizacji. Jednokrotny gest pomocy jest nadzwyczaj ważny, a tak naprawdę nic nas nie kosztuje.

Dla licznych instytucji ta akcja jest niesamowicie pożyteczna, stąd należałoby się w nią angażować i popierać idee pomocy obywatelskiej w Polsce.