Press "Enter" to skip to content

Założyłeś firmę i musisz na bieżąco prowadzić rachunkowość – przestań się martwić i zobacz, jak możesz sobie pomóc

admin 0
Gdy ktoś otwiera działalność gospodarczą, zazwyczaj z samego początku przerasta go parę spraw. W tym jedna z pewnością najmocniej. To księgowość. Dla sporej grupy Polaków to coś okrutnie trudnego, coś czego nie można pojąć. Czy jest szansa, by ta dziedzina nie była tak przerażająca?

Oczywiście! Można robić księgowość samodzielnie i wspomagać się specjalnymi programami, które mają ułatwić prowadzenie dokumentacji rozliczeniowej. Niestety nie każdy może z nich skorzystać, a raczej – nie zamierza. Powodów jest kilka – brak wolnej chwili, brak chęci,

księgowa w pracy

nieświadomość, strach przed pomyłkami. W tego typu wypadkach idealnym wyjściem bywa zatrudnienie księgowej lub wynajęcie osoby, która będzie to robić.

Wystarczy usiąść przed komputerem, wstukać w wyszukiwarkę hasło – w zależności od tego, w którym miejcu się mieszka; na przykład Wrocław – ‘usługi księgowe wrocław’ i obejrzeć strony www, które się pokazują. Zapewne, na pierwszych miejscach pokażą się reklamy i strony www dużych firm (więcej znajdziesz tutaj). Należy jednakże zaznaczyć, iż ‘usługi księgowe wrocław’ pokażą też ogłoszenia prywatne osób, które prowadzą działalność gospodarczą albo po godzinach swojej pracy zajmują się prowadzeniem ksiąg rozrachunkowych na zlecenie. Którą wersję się wybierze, nie ma zbyt wielkiego znaczenia – to zawsze szef firmy decyduje przez kogo chce być rozliczany.

Usługi rozrachunkowe ściągają ciężar robienia rozliczeń z Klienta. W jego zadaniach zostaje tylko przesyłanie faktur VAT i dokumentów, które należy dołączyć do dokumentacji ogólnej.

Spójrz na portal oraz prześledź wpis, który zapewne całkowicie Cię pochłonie, gdyż informacje w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Osoba albo firma, prowadząca księgi, wystawia i wysyła właściwe dokumenty do urzędu skarbowego czy ZUSu, wylicza podatek itd..

Pomaga jednoosobowym firmom lub niedużym zakładom(te potężne zazwyczaj posiadają swoje księgowe), więc tym, którzy albo nie mają na wspomniane tematy wystarczającej wiedzy, albo nie chcą tracić cennego czasu na „papierologię”. Jeżeli więc posiadacie firmę i potrzebujecie kogoś, kto będzie wasze rachunki na bieżąco rozliczał, nie martwcie się, tylko natychmiast siadajcie przed komputerem i szukajcie. Z całą pewnością znajdziecie w swojej miejscowości osoby, które rachunkowość mają w małym palcu. A kiedy już jej zlecicie prowadzenie ksiąg, będziecie mieli czas zająć się już tylko pomnażaniem swoich rosnących pieniędzy.