Press "Enter" to skip to content

Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

admin 0
Niestety nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Są tacy, którzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest raczej niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić.

Jeżeli omawiana kwestia Cię interesuje, to możesz zdobyć podobne dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www ubezpieczenia grupowe.

Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo nie do zniesienia, że warto pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym wyjściem będzie wtedy poszukiwanie nowej pracy. Kiedy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam pracowaliśmy). Jednakże można zaproponować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak dążyć do kompromisu. Możemy przykładowo zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne jest to, aby być świadomym tego, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.