Press "Enter" to skip to content

Czartery, czyli znakomity sposób na niezwykle niedrogie podróżowanie

admin 0
Aktualnie każdego roku powiększa się liczba osób, które nie pragną wyjeżdżać na jakikolwiek zorganizowane wycieczki, aby w komfortowy dla nich sposób wypoczywać, zwiedzać czy wyłącznie podróżować.
Różne większe biura podróży od pewnego czasu oferują interesującą możliwość w formie zarezerwowania biletu lotniczego bez potrzeby nabywania całego pakietu.

Chodzi tutaj naturalnie o bilety czarterowe do wielu niezwykle znanych miejsc. Zaliczają się do nich Grecja, Portugalia czy Włochy. Warto także wiedzieć o coraz liczniejszej ofercie różnorodnych lotów międzykontynentalnych do Ameryki, Azji albo na Antypody. Jeśli już podejmiemy decyzję o tego typu wycieczce, to należałoby poznać parę rzeczy dotyczących lotów czarterowych. Jedną z tych spraw jest cena a, tutaj moglibyśmy być zaskoczeni, gdyż biura (inoffice.pl – biura do wynajęcia warszawa centrum) podróży posiadają całkowicie odmienną cenową politykę, niż linie lotnicze. W tych ostatnich najczęściej jest tak, że im wcześniej planujemy wypad, tym ceny okażą się mniejsze oraz bardziej korzystne.
pokój

Autor: someToast
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku lotów czarterowych najkorzystniej jest w ostatnim momencie, zatem nawet na kilka dni przed samym wylotem zarezerwować bilet. Można „upolować” naprawdę niesamowitą okazję w postaci Tunezji po 99 złotych czy przelot z Warszawy do Bangkoku po 299 złotych. Kolejną sprawą jest bagaż. Tu koniecznie w czasie rezerwacji musimy sprawdzić dostępne limity bagażowe. Najkorzystniejsze cenowo linie zazwyczaj doliczają sobie coś extra w zamian za możliwość wzięcia bagażu rejestrowanego. Przy lotach czarterowych bagaż główny oraz bagaż podręczny wliczone są w cenę. Ładunek zazwyczaj liczy 15 albo 20 kg na osobę.

Jeśli nie masz pewności, gdzie można by kupić bilety czarterowe, to są one oferowane wyłącznie na stronach touroperatorów. W praktyce oznacza to, że nie znajdziemy tego typu biletów na serwisach czy też innego typu stronach, które oferują bilety tanich przewoźników albo rejsowe bilety.