Press "Enter" to skip to content

Dzięki szkoleniom przedstawicieli kadry kierowniczej, instytucje są w stanie dynamiczniej działać na rynku

admin 0
Piastowanie stanowisk kierowniczych jest związane z licznymi obowiązkami oraz koniecznością posiadania wrodzonych bądź wyuczonych umiejętności zarządzania zespołem. Poza tym doświadczenie życiowe przekonuje, że ciągle trzeba podnosić swoje kwalifikacje. Programy oferowanych współcześnie kursów weekendowych mają właśnie za zadanie usprawniać pracę wszystkim menedżerom. A o tym, że warto przeszkolić się w zakresie kompetencji międzyludzkich dowiedział się już niejeden pracownik koncernu.

zarządzanie zespołem

Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia z zarządzania zespołem (zobacz więcej) przeznaczone są do obecnej i przyszłej kadry (platforma hr) zarządzającej. Nauczyciele podczas lekcji nauczą uczestników, jak zbudować odpowiednie relacje z podwładnymi i jak rozmawiać z nimi o możliwych podwyżkach. Dodatkowo nauczą prawidłowych zachowań w nerwowych sytuacjach i wytłumaczą, jak radzić sobie z ujemnymi emocjami. Słuchacze zostaną także zaznajomieni z wytypowanymi elementami wiedzy teoretycznej, przykładowo dotyczącej stylów kierowania. A po zakończeniu takiego szkolenia absolwent będzie w stanie wykreować przyjazną atmosferę w miejscu pracy, nie tracą przy tym nawet krzty swojej reputacji.

Szkolenia motywacyjne zaciekawią swoją tematyką również szeregowych pracowników. Z doświadczenia dobrze znamy sytuacje, w których nic nie wykonujemy, bo najzwyczajniej w świecie nie mamy na nic ochoty. Aby móc przeciwstawiać się takiemu stanowi rzeczy, należy znać właściwe instrumenty motywacyjne. Jednym z trików bywa wynagradzanie siebie za właściwie podjęte działania. Jeśli zrobimy chociaż jeden niewielki krok w kierunku sfinalizowania zamierzonego przedsięwzięcia, to wtedy fundujemy sobie nagrodę, która sprawia nam dużą przyjemność. Możemy pójść na zakupy do butiku odzieżowego lub spotkać się ze znajomymi na sobotnią imprezę. Dzięki takiemu chwytowi nasza chęć do podejmowania działań rośnie, mimo że nie osiągnęliśmy jeszcze finału. A o innych sposobach radzenia sobie z nieróbstwem i podtrzymywania własnej samooceny opowiedzą już wyszkoleni nauczyciele.

Zarówno szkolenia z zarządzania zespołem, jak i szkolenia motywacyjne (szerzej w tym temacie) posiadają za zadanie zrewolucjonizować pracę członków grupy i indywidualną oraz zwielokrotniać jej wyniki produkcyjne. Z pozoru nieodpowiednio wydane środki finansowe, z czasem staną się wspaniałą formą inwestycji w rozwój korporacji.