Press "Enter" to skip to content

Gdzie szukać pracy po skończeniu studiów związanych z bankowością? Atrakcyjne podpowiedzi.

admin 0
Zanim wybierze się kierunek studiów bardzo wiele osób zastanawia się nad podjęciem pracy w charakterze specjalisty od finansów, maklera giełdowego, bankowca albo osoby z branży ubezpieczeń, ponieważ zawody te kojarzone są najczęściej z powagą stanowiska i dużymi stawkami i pewną pracą. Jednak by dostać się na kierunek związany z finansami i rynkiem, należy swobodnie czuć się w przedmiotach ścisłych. Czy warto wybrać się na kierunek tego rodzaju i w jakim zawodzie można podjąć pracę po kierunkach studiów związanych z finansami?

Sporo ludzi kończących określone studia poszukuje pracy w wyuczonym zawodzie, lecz nie nie postrzega jej jedynie jako źródło zarobków. Poza pracą na konkretnym stanowisku osoby te pragną się dokształcać, zwiększać kwalifikacje, zdobywać nowe tytuły, a do tego mieć sympatyczną atmosferę w miejscu pracy i sprawdzony team.

Czy musisz wyszukać pokrewny tekst? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na ofertę (http://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-krakow), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę!

Po zakończeniu nauki na kierunkach finansowych można dostać pracę w zespole finansistów, ale można również rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku, na przykład zostać aktuariuszem. Aktuariusz trudni się szeroko pojętym ustalaniem ryzyka i staje się osobą używającą tego tytułu po zaliczeniu stosownego egzaminu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz najczęściej pracuje w ubezpieczalniach, firmach konsultingowych i funduszach emerytalnych. Znajduje również zatrudnienie w dużych spółkach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie jest dyrektorem finansowym, ale czuwa nad mądrym zarządzaniem pieniędzmi. Bogata świadomość z zakresu matematyki finansowej pozwala zajmować się też wycenami firm, projektów inwestycyjnych, biznesplanami i doradztwem transakcyjnym. W każdej większej firmie muszą być zatrzymane rezerwy finansowe na różne planowane wydatki, między innymi na świadczenia pracownicze, na przykład nagrody jubileuszowe, rezerwy emerytalne lub inne bonusy dla pracowników. Jest to regulowane ustawą o rachunkowości. Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, żeby fundusze złożone na rezerwy emerytalne (poznaj opinię specjalistów) i inne odprawy rzeczywiście były odkładane.

Chociaż praca finansistów jest stresująca, z pewnością jest bardzo dobrze płatna, a profesje powiązane z finansami postrzegane jako prestiżowe. Jeżeli tylko jesteśmy odporni na stres i mamy ścisły umysł, z powodzeniem możemy iść na kierunki ekonomiczne i te związane z księgowością i rachunkowością. Jeżeli tylko będziemy dobrze wykształceni i zorientowani w świecie pieniądza, otrzymamy etat bez problemu, nawet zaraz po studiach.