Press "Enter" to skip to content

Kołobrzeg – dlaczego należy tu przyjechać i gdzie znaleźć uzdrowisko dopasowane do swoich potrzeb?

admin 0
Jeden z najpopularniejszych rodzimych kurortów co roku przyciąga rzesze kuracjuszy, także z zagranicy. Jak z atrakcyjnej oferty wytypować najlepsze uzdrowisko?

morze

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Czarujący Kołobrzeg może chwalić się wiekowymi tradycjami, jeśli idzie o infrastrukturę uzdrowiskową. Wyjątkowy klimat miasta został doceniony już w XIX stuleciu, kiedy to rozpoczął funkcjonowanie pierwszy zakład kąpieli solankowych. Ten przyjemny zabieg wspiera leczenie chorób skórnych, kłopoty układu oddechowego oraz ma działanie wyciszające. Solanki nieustannie cieszą się dużą sympatią gości w mieście. Oprócz solanki, charakterystyczne dla okolicznych uzdrowisk są zabiegi z borowiny. Ten typ torfu wykorzystywany jest m.in. do okładów i kąpieli.

Miejscowość Kołobrzeg renomę uzdrowiska oficjalnie zdobyło dopiero przed blisko pięćdziesięciu laty a od tego czasu ugruntował swój status jako jedno z najpopularniejszych miejsc tego typu. W jego granicach funkcjonuje ponad 20 uzdrowisk, które łącznie mogą przyjąć ponad 6000 pacjentów. Wśród pacjentów są też osoby z zagranicy – prawie 40 proc. stanowią goście z innych państw. Kołobrzeg przyciąga nie tylko malowniczymi widokami, ale głównie szeroką ofertą uzdrowisk. W mieście kuruje się dolegliwości układu oddechowego, krążenia, reumatologiczne i problemy układu trawiennego. Stosunkowo niewielki Kołobrzeg swoją gospodarkę oparł zasadniczo na usługach leczniczych i turystycznych. Co roku odwiedza go ponad trzy miliony gości!

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług uzdrowiskowych, szczegółową ofertę mogą sprawdzić online. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce sekwencji „uzdrowisko Kołobrzeg”, zostaną przeniesione na strony poszczególnych lecznic. Na każdej z nich zamieszczone zostały wiadomości o oferowanych zabiegach i usługach, warunkach zakwaterowania i cenach. Zainteresowani trafią także na fora internetowe, których użytkownicy oceniają poszczególne lecznice. O popularności miejscowości najlepiej mówi fakt, że wyszukiwarka na sekwencję „uzdrowisko Kołobrzeg” reaguje ponad 400 tys.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to tu też jest opublikowana świeża treść (http://stajniaiskra.pl/), która z pewnością Ci się spodoba.

wynikami!