Press "Enter" to skip to content

Leasing pracowników to dzisiaj niezwykle popularna metoda zatrudniania ludzi przez firmy starające się obniżyć koszty

admin 0
Wypożyczanie pracowników staje się w ostatnich latach niezmiernie popularną formą zatrudniania. Jest to metoda, która pozwala na zredukowanie kosztów pracy i utrzymywanie minimalnego zatrudnienia.

Da się w ten sposób pozyskać na przykład ludzi z innych krajów.
ekonomia

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - usługi

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ciekawi nas zatem leasing pracowników, to dobrze będzie trochę o tym poczytać w Internecie. Jeżeli uruchomimy przeglądarkę oraz wstukamy określone słowa kluczowe, to bez wątpienia otrzymamy prędko wiele interesujących rezultatów z adresami witryn z poradami prawnymi. Jeśli pragniemy na ten przykład, aby pracownik z Ukrainy wykonał dla nas jakąkolwiek pracę, a będzie on pracobiorcą w innej spółce, to można zawrzeć z nią umowę o wypożyczeniu takiej osoby na wyznaczony okres, żeby pracowała u nas. Dzięki temu możemy płacić pracownikom wyłącznie wtedy, gdy ich naprawdę potrzebujemy.
Gdy wczytamy się w rady umieszczone w sieci, to zobaczymy, że leasing pracowników jest dość często stosowany. Największe korzyści z niego ma oczywiście firma, która tych pracowników dostaje. Ma ona szansę znacznie zredukować koszty własnej działalności oraz wynajmować zatrudnionych jedynie na konkretne okresy. Związane jest to jednak z kilkoma wadami. Pracownik (Usługi kadrowo płacowe Warszawa) z Ukrainy, który nie jest u nas na stałe, nie będzie bardzo powiązany ze spółką i może wykonywać swoją pracę trochę gorzej – na tej stronie o pracownikach z Ukrainy.

Dobrze będzie zatem przemyśleć wszelkie plusy i minusy oraz pomyśleć nad wypożyczaniem ludzi od innych spółek, kiedy będą nam niezbędni. Być może będzie to to idealne rozwiązanie dla naszej firmy.