Press "Enter" to skip to content

Miejsca nieczęsto odwiedzane przez wędrowców

admin 0
Istnieją miejsca w Polsce sporadycznie odwiedzane przez turystów. Na obszarze gminy Bełchatów odnajduje się mnóstwo intrygujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich zespoły pałacowe i dworskie, z reguły otoczone ogrodami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz liczne, z reguły zniszczone i obecnie już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Wielbicielom historii należałoby polecić praktycznie dziewicze, przez co także rzadko zwiedzane gruzowiska dworu obronnego w Mikorzycach, tworzące ślad najstarszej uratowanej budowli świeckiej na terenie powiatu bełchatowskiego.

podróże

Źródło: pixabay.com

Nad strumieniami Widawką, Rakówka i ich dopływami wystają jeszcze, rzadkie już obecnie, drewniane i murowane młyny wodne.

Po przeczytaniu opisywanego wątku, kliknij na inny polecany wpis (https://primaveraspa.pl/odchudzanie/), który posiada również ciekawe wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię kompletnie.

Na terenie Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, zachowały się resztki wielkiego składu pałacowego, na jakie składają się oficyna, obiekty gospodarcze, potężny spichlerz, resztki parku, także dekoracyjna brama z częściowo ocalonym ogrodzeniem. Entuzjastom czynnego wypoczynku polecić należy odpoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest również dobrze rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna – Restauracj Laura.

Zainteresowała Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://www.saleweselne.com/lublin/), która też przedstawia takiego typu materiały. To na pewno zwróci Twoją uwagę.

Ośrodek kreuje idealne warunki do rozkwitu wszelakich rodzajów odpoczynku, w tym różnorodnych gatunków turystyki czynnej i sportów wodnych. Czas wolny można spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i żaglówkach, jest tu także wypożyczalnia wyposażenia wodnego. W regionie osady Słok, blisko Bełchatowa powstał w latach siedemdziesiątych afektowany zbiornik retencyjny o powierzchni 75 hektarów.

ALT=zdjęcia pokojów w Bełchatowie]Nad brzegiem zbiornika odnajduje się kompleks wypoczynkowy. Jest możliwość w tym miejscu dodatkowo skorzystać z luksusowego hotelu, domków kempingowych, są także pokoje Bełchatów. Obszary leśne obfite w grzyby, a także obecność sporych rodzajów ryb w zbiorniku wodnym, stanowią idealne warunki na eskapady i grzybobrania. Romantyczne położenie terenów i odpowiedni system pobocznych dróg o niskim natężeniu ruchu aut to idealne miejsce wypraw rowerowych przynoszących możność aktywnego i zdrowego odpoczynku. Sprawdź oceny: