Press "Enter" to skip to content

Miejsce, w które musisz się uda na urlop życia?

admin 0
Z pokolenia na pokolenie prawie każda rzecz ulega zmianie. To, co jeszcze wczoraj inspirowało dziś jest już melodią minionych czasów. To, co ciężko było sobie wyobrazić aktualnie jest czymś normalnym. Zmiany są naturalnym procesem kondycji świata. Nie da się tak po prostu funkcjonować bez zmian, już od samego początku naszego życia ulegamy zmianom, także świat nas otaczający. Wielu nie preferuje zmian, bo każda z nich wywołuje niepokój, zasadne jest życzenie: „abyś żył w nudnych czasach”, gdzie nudne wczasy to spokojne lata, bez różnego rodzaju konfliktów, rewolucji i innych niespodziewanych wydarzeń. Zmiany jednak są konieczne.

Kuba, wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Bez zmian nie ma rozwoju, brak zmian to najłatwiejsza droga do stagnacji, z której ciężko się wydostać. Wiedzą o tym właściciele firm. Jeśli chcą nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością rynkową i rozwojem w swojej branży są zmuszeni do wdrożenia nowatorskich rozwiązań, jakie zaprocentują na przyszłość. Jednocześnie raz podjęta odmiana nigdy nie jest do końca wystarczająca, to znaczy, iż starcza na konkretny czas, lecz musimy być przygotowani, że za jakiś czas będziemy musieli myśleć nad kolejną koncepcją zmiany.

Wejdź do serwisu autora (http://horyzont.net.pl/), jeżeli zaintrygowały Cię wiadomości zawarte w tym poście. Tam wyszukasz znacznie więcej detali.

Zmianę i niekończący się ruch obserwujemy w przyrodzie, cykle zachodzą jeden po drugim, podobnie jak zmieniają się pory roku, identycznie zmieniamy się i my. Choć pewne cechy mamy już na zawsze, to w każdej chwili w naszym mózgu zachodzą zmiany, jakie zmieniają nasze zachowanie.

Wiadomo, iż niektóre zmiany będą nas radować, pozostałe wręcz odmiennie. To, że z każdym rokiem jesteśmy starsi nie zachęca nas do radości, lecz to, że mamy bardziej znaczne możliwości, już tak. W dawnych czasach, gdy zostaliśmy odcięci od świata przez wydarzenia historyczne i musieliśmy funkcjonować odizolowani od świata zachodniego, nie mogliśmy liczyć, że błyskawicznie się to odmieni. A jednak, dzisiaj jesteśmy w stanie podróżować, gdzie tylko chcemy. Z Warszawy do Pekinu – czemu nie, a może tak Dominikana z Niemiec – da się zrobić.

Każdy kierunek jest możliwy, ograniczeniem mogą być oczywiście koszty oraz nasze zdrowie i chęć wyjazdu. Tak więc pomimo że czas biegnie błyskawicznie, a my robimy się coraz bardziej wiekowi jesteśmy w stanie wykorzystać każdą nadarzającą się okazję i zwiedzać świat – np. Kubę. Chociaż ostatnie wydarzenie w naszej części Europy nie napawają optymizmem należy przyznać, że żyjemy w naprawdę ciekawych, szybko zmieniających się czasach. Warto to wykorzystać.