Press "Enter" to skip to content

Odpowiednie konto bankowe. W jaki sposób je wybrać?

admin 0
Wybór właściwego konta bankowego nie zalicza się do najprostszych. Bez względu na to, czy posiadamy swoją firmę czy też nie, należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Zaliczamy do nich: wysokość oprocentowania, ilość bankomatów, opłaty za przelewy, itd.

polski banknot

Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com
Banki coraz zacieklej rywalizują, by pozyskać nowych klientów. Mowa nie tylko o osobach fizycznych, lecz także o właścicieli średnich firm. Jakie więc powinno być atrakcyjne konto dla firmy? Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na to, żeby konto dla firmy miało codzienną kapitalizację odsetek. Ważne jest także to, aby wszystkie transakcje były bezpłatne. Kolejnym wymogiem pozostaje wystarczająca ilość bezpłatnych bankomatów – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na bankowość mobilną oraz to, jakie posiada udogodnienia.

Wszystkie firmy pragną mieć płynność finansową. Dlatego oczekują, że w razie wystąpienia jakichś kłopotów związanych z finansami banki będą pomocne. Właściciele przedsiębiorstw przykładają szczególną uwagę na to, by mieli dostęp do rachunku bankowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Konto dla firmy musi być w zasięgu ręki nawet w czasie wyjazdów służbowych. Drugą bardzo ważną kwestią jest konto oszczędnościowe. Jeżeli pragniemy zabezpieczyć fundusze na przyszłość, należy odszukać solidne konto oszczędnościowe. Po pierwsze prześledźmy oferty kilku banków. Zwróćmy szczególną uwagę na wysokość oprocentowania. Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj jest ono podane w skali dwunastu miesięcy. Konto oszczędnościowe zapewnia pewny zysk.

Karty kredytowe i bankomatowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Nie spodziewajmy się jednak, iż wysokość odsetek będzie duża. Obecnie wynosi ona około kilku procent, dla przykładu ok. trzech procent. Korzystniejszą opcją są rachunki oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Konto oszczędnościowe można założyć również dla naszych dzieci, aby zabezpieczyć fundusze na przyszłość, edukację a także lepszy start (zobacz pożyczki dla nowej firmy bez BIK) w życiu. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy konto oszczędnościowe to najlepsze rozwiązanie, to możemy zastanowić się o lokatach. Można także skonsultować się ze specjalistą. Wykwalifikowany doradca podsunie nam najbardziej korzystne rozwiązanie. W efekcie wybierzemy na rozwiązanie, jakie spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy o tym, iż systematyczne odkładanie małych środków pozwoli nam na uzbieranie pokaźnej sumy pieniędzy. Dzięki nim będziemy czuć bezpieczniej oraz bardziej stabilnie. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Zawsze jednak lepiej mieć niż nie mieć.