Press "Enter" to skip to content

Odpowiednie wyposażenie magazynu przekłada się na lepszy komfort pracy

admin 0
Wyposażenie magazynów jest niezwykle istotne, ponieważ odpowiednie ułożenie wszystkich regałów, pozwala na prosty i szybki dostęp do poszczególnych artykułów, jak także zapewnia pracownikom należyte bezpieczeństwo i wygodę pracy. Do wyposażenia magazynów także zalicza się rozmaite urządzenia, które ułatwiają ułożenie artykułów o większej masie, jak również całych palet.

Serwis wózków widłowych - japanlift.pl

Źródło: japanlift.pl
Najistotniejsze jest jednak to, by regały były dostosowane odpowiednio do charakterystyki magazynu, a więc by spełniały własne zadanie w zależności od rodzaju i masy towaru, który jest tam przechowywany.

Obecnie można pozyskać i zainstalować regały półkowe (warto zobaczyć: polecane systemy przechowywania w magazynie nedcon.pl), jakie mają rozmaite rozmiary, lecz też i odległości pomiędzy półkami.

Czy pragniesz bardziej przeanalizować prezentowany w tym miejscu temat? Jeśli tak, bez grymasów kliknij tu, by zobaczyć więcej na tej stronie (https://tmbpolska.pl/prasy-slimakowe/)!

Ma to na celu pozwolić nanosić korekty pod poszczególny towar, by bez jakiegokolwiek problemu zmieścił go na danej półce. Rzecz jasna są one robione z metalu, jaki jest niezwykle wytrzymały na obciążenia, poprzez co nie występuje zagrożenie, że pod naciskiem zostaną one zdeformowane. Oczywiście każdy z nich jest szczegółowo opisany i dzięki temu jest możliwość dowiedzieć się jaka jest dopuszczalna masa, którą można na tym regale zamieścić.

Coraz więcej występuje tzw. regałów paletowych, a więc takich, na których można ułożyć palety z towarem o różnorodnej wielkości. Są one robione w taki sposób, żeby każda paleta bez trudu mogła się zmieścić w regale i aby funkcjonował prosty dostęp do każdej palety, czyli by wózkiem widłowym albo innym urządzeniem można było bez trudu wyciągnąć takiego rodzaju paletę. Są one wykonane w ten sposób, że palety nie są układane jak na pułkach, ale mają one konstrukcję, która umożliwia wkładać palety w regał, a wsparte są one wspornikami, które wykonane są w ten sposób, żeby wózek widłowy mógł każdą paletę swobodnie wyjąć albo włożyć.

Rzecz jasna występuje również wiele rozmaitych regałów wysokiego składowania. Jest to korzystne rozwiązanie dla magazynów, jakie są dosyć wysokie i dzięki takim regałom istnieje możliwość zdecydowanie zwiększyć ich pojemność. Na najwyższych segmentach regału zazwyczaj umieszcza się artykuły, które nie są sprzedawane w ogromnych ilościach i również z dużym natężeniem. Pozwala to więc tak naprawdę w przypadku konieczności zdecydować się na zdjęcie, czy też wniesie towaru na wysoki segment regału. Do takich regałów należy oczywiście posiadać profesjonalne wózki widłowe, jakich zasięg jest bardzo wysoki, żeby dzięki temu móc sięgnąć na wysokie segmenty.