Press "Enter" to skip to content

Parkingi przy porcie lotniczym na obszarze stolicy Dolnego Śląska

admin 0
Na lotniskach we Wrocławiu bezustannie panuje ogromny ruch, dlatego parkingi przy lotniskach są praktycznie niezbędne. Wiele postaci przyjeżdża na lotnisko taksówką albo samochodem, brak miejsca do zaparkowania zdoła być niewygodny. Parking przy lotnisku powoduje, że możemy bez problemu zaparkować wóz i zręcznie i śmigle dostać się na lotnisko. Niektóre parkingi są trochę dalej, jednakże lotniska zapewniają wtenczas darmowy transport z parkingu na lotnisko i odwrotnie.

Lotnisko

Autor: Dolapo Falola
Źródło: http://www.flickr.com
Na obszarze lotnisk zwykle znajduje się nieco różnorodnych parkingów. Zanim zostawimy auto na jednym z nich, powinniśmy wiedzieć, jakie (post daniela przepisy) wiążą na danym parkingu. Poniektóre są parkingami, na jakich nie wolno zostawiać samochodów. Służą wyłącznie do przykrótkiego zatrzymania się oraz odjechania. Niejeden parking przy lotnisku we Wrocławiu to parking krótkoterminowy, to oznacza, że możemy zatrzymać się na nim wyłącznie na krótki okres, na przykład na 15 minut. Istnieją także parkingi długoterminowe, na jakich możemy zatrzymać się godzinę czy też więcej. Niemało lotnisk posiada również parkingi przeznaczone wyłącznie dla taksówek, wobec tego na tego typu parkingach naturalnie nie powinny parkować zwykłe samochody osobowe. Istotne jest także to, by zwrócić uwagę czy dany parking na lotnisku jest płatny czy darmowy.

Powiązane artykuły: parking strzeżony

Dzięki przestrzeganiu wszystkich zasad i norm, połączonych z parkowaniem, na pewno na parkingu będzie panować ład i porządek. Pamiętajmy także o odpowiednim, zgodnym z przepisami sposobie parkowania. Nie parkujmy na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, jeżeli nie przynależymy do tej grupy jednostek. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych nierzadko znajdują się bliżej lotniska, by osoby te mogły szybciej i łatwiej na nie dotrzeć. Nie pożądane byłoby zajmować tych miejsc oraz utrudniać dotarcia jednostkom niepełnosprawnym. Zwracajmy również uwagę na szczegółowe parkowanie, by nie zajmować innym położeń parkingowych. Pomnijmy, iż dla jednego samochodu ofiarowane jest jedno miejsce parkingowe na lotnisku.