Press "Enter" to skip to content

Podróżując po województwie pomorskim , warto zwiedzić historyczną Kościerzynę i zrelaksować się nad jeziorem Wdzydze

admin 0
Podróżujący w celach krajoznawczych odwiedzający rejony Kaszub, często poszukują atrakcyjnych punktów, które będą właściwym miejscem wakacyjnego odpoczynku . Jeżeli mamy chęć na niczym nie zmącone żeglowanie albo uwielbiamy nurkowanie to letni wypoczynek będziemy mogli zaliczyć do udanych jeżeli skusimy się na pobyt w samym sercu Kaszub nad jednym z największych i najpiękniejszych jezior w kraju – kaszubskim morzem.

pensjonat

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com

Jezioro Wdzydze jest również obowiązkowym punktem dla wioślarzy przepływających powszechnie uczęszczanym korytarzem rzeki Wdy. Nad kaszubskim morzem zakwaterowanie odszukamy bez kłopotu – baza ich jest bardzo dobrze rozwinięta. W ofercie dla turystów są apartamenty, domki oraz pola namiotowe. Przy świetle księżyca można się zrelaksować przysłuchując się piosenkom żeglarskim. Stąd nieopodal jest wieża widokowa, z której można zachwycać się przepiękny krajobraz jeziora Wdzydze. Tutaj interesujące oferty: .

Miejscowość wypoczynkowa Wdzydze zawdzięcza renomę pierwszemu w Polsce muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które nazwano skansenem. Dla wielbicieli przeszłości nie lada gratką będzie wypad do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest przepięknym zabytkiem, którego układ urbanistyczny pochodzący z końca XIV wieku, dotrwał wraz z kościerskim traktem spacerowym do do naszych czasów. Plac z ratuszem i teren wokół rynku sprawiają, że Kościerzyna ma własny niepowtarzalny, dziejowy klimat.

W czasie letnich wieczorów, za sprawą czynnych do późnych godzin kawiarenek, restauracji jak i letnich ogródków historycznych, rynek żyje.

Nasz link do www hotel pracowniczy wrocław na spijtanio zaskoczy Cię bardzo korzystnie. Wyszukasz tam ogrom szczegółowych informacji. W takim razie nie czekaj i klikaj!

Wyróżniającą się grupą wycieczkowiczów odwiedzających chętnie miasto stanowią motocykliści, dla których Kościerzyna jest obligatoryjnym miejscem w czasie podróżowania po województwie pomorskim. Z Kościerzyny nie jest daleko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest wielką przyjemnością wypoczynkową, ze względu na znajdujące się w nim rzadko spotykane okazy przyrody oraz eldorado dla kochających zbierać grzyby.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Noclegi Kościerzyna i okolice to pokaźna oferta od zakwaterowania w centrum Kościerzyny, aż po zakwaterowanie z wyżywieniem, nieopodal Kościerzyny. W propozycjach dla podróżnych pozostają zarówno pokoje luksusowe, domki oraz miejsca na polach namiotowych.