Press "Enter" to skip to content

Posadzkarz – czym dokładnie się zajmuje oraz jak konkretnie wyglądają jego średnio zarabiane pieniądze?

admin 0
Usłyszawszy słowo „posadzkarz” większości spośród nas, którzy to ogólnikowo nie znają się na tego rodzaju rzeczach – przychodzi na myśl ktoś, która najzwyczajniej układa posadzki.

Tymczasem zajęcie posadzkarza wcale nie jest do tego zadania ograniczone – a nawet więcej, ów zawód jest dość szeroki, chociaż skoncentrowany właśnie na wszelakiego rodzaju posadzkach. Jaki dokładnie bywa zakres obowiązków posadzkarza? Jakie wymagania należy przejść aby móc nim w ogóle być? I co najważniejsze: Jak dużo taka osoba zarabia?
pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temat, a więc zawód posadzkarza, jest to zajęcie, w którym to jest wymagane parę ważnych elementów, takich jak: minimum podstawowe wykształcenie (jeśli chodzi o roczniki do 1985 roku) lub gimnazjalne, gdy chodzi o rocznik 1986. Jak się okazuje, wcale nie trzeba przechodzić jakiegoś „super kursu” jeśli chce się wykonywać ten zawód w swojej własnej firmie – wystarczy ukończyć kurs przyuczający albo tak nazywany „kwalifikujący”, który jest w zawodzie ogólnobudowlanym.

Poczekaj minutę! Zainteresował Cię artykuł? Masz chęć na kolejne ekstra informacje (http://www.continuum.biz.pl/postepowanie-o-zatwierdzenie-ukladu/)? To miłe. Wejdź w poniższy link i przekieruj się do strony z newsami na ten temat.

Poza tymi drogami możemy też zakończyć zawodówkę o profilu „technologia robót typu wykończeniowego w budownictwie”. Czym dokładnie jednak winien charakteryzować się porządny posadzkarz? Ponad wszystko dobrym zdrowiem, a także dużą sprawnością cielesną, albowiem owe zajęcie jest dość wymagające pod tym względem.

Posadzkarz zajmuje się między innymi: przygotowywaniem wszelkich materiałów typu pomocniczego (kleje, kity i tym podobne), wykonywaniem posadzek z wszelakiego rodzaju materiałów (oraz co ważne ich odnawianiem), robieniem przeróżnych izolacji typu akustycznego i typu termicznego i wiele innych. Średnie zarabiane pieniądze posadzkarza jest to przedział pomiędzy od 1800 do 3000 złotych miesięcznie.