Press "Enter" to skip to content

Transport przez wodę

admin 0
Spedycja morska to jedna z najważniejszych dróg transportu towaru. Polega na przewozie ludzi lub towarów przez wody morskie lub śródlądowe, w celach pozyskania pieniędzy. Największą zaletą jest to, że transport morski umożliwia przewiezienie dużych ilości towaru na wielkie odległości.

Autor: cliff1066

W obecnych czasach nie jest to duża część w środkach komunikacji. Dzieje się tak dlatego, że tego typu podróż trwa zdecydowanie długo. Podróżnicy chętniej wybierają na przykład samolot. Zazwyczaj w krajach o mocno rozwiniętej linii brzegowej statków używa się jako środka lokomocji, a jest to przeważnie prom. W innym wypadku jest to transport produktów.

Rodzaje statkówW zależności od długości podróży oraz od formy przewożonego towaru używa się różnego rodzaju statków. Masowiec to statek, którego stosuje się do przewozu towaru suchego, takiego jak węgiel, ruda, nawozy mineralne. Transport drobnicowy (z firmą pl.itl-omega.eu przewożą statki zwane drobnicowcami. To transport rzeczy małych, które zapakowane są w beczkach albo skrzynkach i policzone są na sztuki. Za pomocą tankowców odbywa się transport płynów, natomiast chemikaliów za pomocą chemikaliowców. Pojedynczy transporter posiada swoje własne preferencje i przystosowany jest do innych funkcji.

Mierzeja Helska, morze

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Środek płatniczyŚrodek płatniczy określający cenę za dostarczenie produktów przez wodę, to fracht morski. Koszt uzależniony jest zawsze od wielkości towaru i trasy. Zazwyczaj wypłacany jest po przewiezieniu produktów w stanie nieuszkodzonym. Największe porty w Polsce są w Gdański i Szczecinie. Transport morski z Chin to w tych portach najczęstsze dostawy.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły pod źródłem (http://www.ctlgroup.pl/transport/transport-czesci-samochodowych). Zobaczysz wtedy jeszcze dokładniejsze informacje związane z omawianą problematyką.

Ogólnie można go podzielić na pojedyncze rodzaje- przykładowo wahadłowy, kabotażowy, liniowy i trampowy. Podział ten wystąpił przez wzgląd na rodzaje tras oraz długości podróży. Na przykład transportem kabotażowym określa się żeglugę między portami w jednym kraju. Statki pływające wahadłowo to te, które związane są wyłącznie z dwoma brzegami. Transport liniowy to podróże według określonych planów i grafików. Największy odsetek transportu wodnego to przede wszystkim żegluga morska.

O ile szukasz agencji celnej, która ma sprawnie reprezentować biznes przed agencjami państwowymi, do Google wklej sformułowanie wg wzoru „agencja celna miasto” (przykładowo: „agencja celna w Warszawie”).

Źródło: pl.itl-omega.eu