Press "Enter" to skip to content

Wybudowanie chłodni jest dość drogie, stąd też popularniejsze jest wynajmowanie chłodni

admin 0
Lato to dla jednych okres intensywnego wypoczynku, dla innych okres intensywnej pracy. Chodzi rzecz jasna o rolników oraz sadowników, którzy w tym okresie mają sporo do zrobienia, gdyż największy wysyp plonów ma miejsce właśnie w tych najcieplejszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, różnego typu. Na zbiorach jednak nie koniec – po zbiorach jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia zanim takie owoce trafią na nasze stoły.

To, jakie etapy brane są pod uwagę zależy oczywiście od zbiorów owoców, jednak w większości jest to w dalszej kolejności ich segregacja i rzecz jasna magazynowanie. W tym ostatnim przypadku sprawa nie jest łatwa, ponieważ owoce trzeba magazynować w odpowiednich warunkach. Jednym z nich jest oczywiście niska temperatura, żeby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Nie wszystkie przedsiębiorstwa skupujące owoce mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie sporo kosztuje, a do tego należy doliczyć koszty za późniejszą eksploatację. Dlatego bardzo popularne jest wynajmowanie chłodni.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, jako że jest to tanie rozwiązanie. Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, a więc auto renault iliade części chłodni, w której można bez problemu przewozić różnego typu towary, wymagające podczas transportu niskiej temperatury. Służą do tego specjalnie przystosowane auta takie jak vany, busy, czy ciężarówki. Ich najważniejszym wyposażeniem jest agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, tym sposobem w pojeździe może być utrzymana odpowiednia temperatura przez cały czas.

Wynajem chłodni jest nie tylko tańszym rozwiązaniem niż jej budowa, ale także łatwiejszym, ponieważ nie trzeba martwić się o jej wybudowanie, a w dalszej kolejności o przestrzeganie norm,, które należy zachować. Firmy oferujące chłodnie pod wynajem bez problemów znajdziemy w sieci, gdzie asortyment udostępniają zarazem wynajmujący auto chłodziarki, jak i właściciele kontenerów i właściciele całych budynków przeznaczonych na chłodnię. Warto przeanalizować jak długo dana firma istnieje na rynku i jakie udostępnia certyfikaty potwierdzające jakość oferowanych usług.