Press "Enter" to skip to content

Zatrudnienie niani dla malucha

admin 0
W obecnych czasach mało kobiet może sobie pozwolić na to, aby pozostać z maluchem w domu po urlopie macierzyńskim. Nie idzie tutaj nawet o wyższy komfort życia, a o normalne przetrwanie.

telebim

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część młodych osób kupuje własne m na kredyt. Spłacanie zadłużeń wiąże się z wielkim kosztem, dlatego młodzi rodziciele muszą pracować oboje, by podołać owym trudom.
Podjęcie postanowienia o powrocie do pracy łączy się z dylematem co poczynić z dzieckiem. Niezwykle często się zdarza, że dziadkowie w dalszym ciągu pracują i nie mogą, bądź nie chcą zająć się wnukiem. W takiej sytuacji zostaje żłobek, albo opiekunka. W żłobku maluch szybciej uczy się współżycia w grupie, dzielenia się i czekania na swą kolej. Szybko uczy się niezależności, korzystania z nocnika, obsługiwania się sztućcami i pokazywania własnych potrzeb. Bytność pociechy w żłobku uczy go kontaktów z równolatkami. Może się jednakże zdarzyć, że maluch trudno zniesie rozłąkę z mamą i zacznie częściej chorować. Zaangażowanie niani nie wystawia pociechy na stres jakim jest przystosowanie w żłobku, lub noclegi kraków centrum przedszkolu, aczkolwiek wiąże się z wyższym wydatkiem. Wybór odpowiedniej niani to dla rodziców ogromna odpowiedzialność, wszak tu chodzi o bezpieczeństwo kochanej, bezsilnej osóbki. Dobrze jest, jeśli będzie to osoba z polecenia.

Jeśli prawidłowo sprawdziła się u znajomych, jest większe prawdopodobieństwo, że dobrze zajmie się naszym maluchem. Zatrudnienie wykwalifikowanej niani daje sposobność ustalenia z nią programu edukacyjnego, który będzie wykonywała z maluchem.