Press "Enter" to skip to content

Zima nie tak ciężka – wystarczy właściwie o siebie zadbać

admin 0
Zima to pora w roku przez jednych uwielbiana, przez innych niechciana. Powodem tego ostatniego stanu jest oczywiście niska temperatura, która zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Jednak zima nie taka straszna, jeżeli zadbamy o właściwy strój. A do wyboru mamy w praktyce szeroki asortyment. Najważniejsza jest oczywiście właściwie dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Kiedy temperatura nie jest mocno obniżona możemy zdecydować się choćby na kamizelki puchowe, które atrakcyjnie wyglądają, a równocześnie ochraniają nas przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna tak na jesień, jak i na wczesną zimę czy też wiosnę – sprawdź ceny. Kamizela ponadto jest uniwersalnym rozwiązaniem – pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Możemy ją nosić do każdego niemal stroju, jak również wykorzystywać w trakcie aktywności fizycznej, jako że jest wygodna i praktyczna. Jeżeli nie kamizelka to ciepła, puchowa kurtka, w szczególności, gdy temperatura obniża się mocno poniżej zera. Godne polecenia są chociażby kurtki gorotex. Firma ma w ofercie kurtki goretex o rozmaitym charakterze – może być to odzież przeciwdeszczowa, sportowa, termoaktywna itp ( je wszystkie). Kurtki na zimę charakteryzuje doskonała ochrona przed utratą ciepła, dlatego to bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy jesteśmy nieodporni na zimno.

Rzecz jasna, właściwe ubranie na zimę to także dodatki takie jak szalik, czapka czy też rękawiczki. Bardzo dużo zależy również od właściwie dobranego obuwia. Ciepłe, odporne na przemakanie i z antypoślizgową podeszwą buty, chronią nie tylko przed niską temperaturą, ale także przed wypadkami, o jakie zimą nie trudno.

Istnieje również parę innych wskazówek – poza właściwie dopasowaną odzieżą, dzięki którym każdy mróz nie będzie straszny. Jak najbardziej warto zimą zmienić dietę, na bardziej energetyczną i taką, która zwiększy odporność organizmu.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Musisz przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej wczasy kuba wiadomości.

Spożywajmy dużo ciepłych napojów, sięgajmy po dania pełne węglowodanów i witamin. Aby uodpornić organizm, warto również być chociażby pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej zestawiając to z aktywnością fizyczną. Typowy spacer w szybkim tempie już wystarczy, by wzmocnić nasz organizm. No i oczywiście przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeżeli jest taka możliwość. Tym sposobem lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy nadejdzie wiosna…