Press "Enter" to skip to content

Biznesmen tworząc uregulowania dla swojego e-sklepu, powinien zaznajomić się z obowiązującymi aktami prawnymi

admin 0
Sklepy internetowe stają się coraz powszechniejsze jako miejsce robienia zakupów, stając się wyjściem i współzawodnictwem dla tradycyjnego handlu. Wpływ na to ma przede wszystkim wygoda. Pomimo tego zarówno konsumenci, jak i właściciele sklepów narzekają na pewne niewygody charakterystyczne dla sprzedaży internetowej.

zasady zakupów internetowych

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Nabywcy chcieliby być lepiej obsługiwani przez możliwie jak najlepiej zorientowanych konsultantów infolinii. Brakuje im szczegółowych opisów artykułów i prawdziwych fotografii.

Ta aktualna treść (http://www.eurocompanies.pl/Gotowe_spolki.html) została przygotowana specjalnie dla ciebie. Sprawdź ją, by odkryć nowe informacje. Zachęcamy do naszego serwisu!

Życzyliby sobie także unikania nieprzyjemnych zdarzeń powiązanych ze zwrotem lub reklamacją towaru. Z drugiej strony sprzedający użalają się na kontrahentów nadużywających swoich praw, na przykład rezerwujących przedmioty, których nie chcą następnie kupować.

Ostatnio niemiłosiernie uciążliwym procederem, zwłaszcza dla małych sklepów, stało się pozywanie do sądu właścicieli, którzy niepoprawnie sformułowali regulamin swojej witryny (przepisy zakupów przez internet). Niektórzy prawnicy lub instytucje wyrażające chęć ochrony przywilejów konsumentów, wyszukują nieprawidłowe określenia i składają doniesienie o o przekroczeniu uprawnień. W tej sytuacji sprzedawcy imają się przeróżnych metod, próbując na przykład chować regulamin sklepu przed wyszukiwarkami lub generalnie unikając zamieszczania go w sklepie i przedkładając go dopiero na wyraźne życzenie przyszłego klienta.

sklep internetowy

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Mocodawca nie pozostawia jednak wątpliwości co do tego, że posiadacz sklepu musi posiadać regulamin sklepu i udostępniać go kontrahentom. Według zapisów aktu prawnego opracowany przez sprzedającego przepis regulujący działanie sklepu, powinien zawierać rodzaje i zakres świadczonych usług, warunki wykonywania tych usług, wymagania techniczne oraz ograniczenie dostarczania treści bezprawnych, wymogi zawierania i rozwiązywania umów oraz procedurę postępowania reklamacyjnego. Jednak napisanie szczegółowego regulaminu sklepu, sprawia przedsiębiorcom mnóstwo problemów. W sytuacjach niepewnych należny skorzystać z doradztwa kancelarii prawnej. Planując taką konsultację, warto przygotować projekt instrukcji e-sklepu.